Malé zamyšlení..
UMÍRÁME TAK, JAK JSME ŽILI. (Podstata duchovního života – práce s energií představ – myšlenek)
Utrpení vzniká z připoutanosti k nesprávným myšlenkám. Z tohoto pohledu celý život trpíme, protože se stále připoutáváme k různým vnitřním obrazům, myšlenkám , vizím. Tedy k tomu, jak co má být a co má následovat a co se stane, když to nebude atd. Prostě trpíme, i když si často myslíme, že si vlastně užíváme. Skrze zkušenost si vytvoříme určité trvalé představy, jak budeme umírat a co se bude dít a pak je to většinou jinak a my trpíme. Možná nemáme žádné, ale v podvědomí máme různé příběhy z vyprávění, filmů a osobních setkání se smrtí. Trpíme v procesu umírání, který se pouze snaží tyto naše představy rozpustit a uvolnit nás ze života pozemské do života věčného.
Platí, že jdeš tam, na co ve chvíli smrti myslíš a prociťuješ. A protože ve chvíli smrti mnoho lidí není smířeno samo se sebou a svým životem, nemyslí na Boha, na tu nejhlubší svobodu a jednotu, lásku, ale na obrazy, myšlenky a vize, které jsou útrpné pak se tedy sami vedou znovu do utrpení.
Jak to tedy udělat, abych byl veden k Bohu?
Jedině tak, že již během života se snažím vnímat Boha, jednotu a lásku v sobě a přilnout k TOMUTO celým srdcem a celým životem.

S úctou Jan Rychlík –  Ananda Shuruthi

Nadcházející akce

 1. Přednáška na festivalu Miluj svůj život

  29 října 16:00 - 17:45
 2. Večer léčivých slov a energií / Prachatice

  31 října 18:00 - 20:30
 3. Dušičková meditace světla / Plzeň

  2 listopadu 18:30 - 20:30
 4. Škola osobní transformace Prima / Bratislava

  10 listopadu 10:00 - 11 listopadu 17:00
 5. Škola osobní transformace Prima / Praha

  2 února 2019 10:00 - 3 února 2019 17:00

Pin It on Pinterest

Share This