Načítám Akce

Ohňový rituál Ráma Navami yagya 17.4. 24 – rituál na dálku

Do začátku akce zbývá

00

Dny

:

00

Hodiny

:

00

Minuty

:

00

Vteřiny

Popis akce

Ohňový rituál Ráma Navami yagya 17.4. 24 – rituál na dálku

Probuďte svoji  vnitřní energii nazývanou Ráma, jež představuje ochranu, prosperitu a vítězství.

Tato  Ráma Navami yagya proběhne 17.4. 2024 ve 00.05 hod. Více info. o organizaci v závěru textu.

Mantra pro obřad( zpívat, odříkat nebo recitovat 108x ) :  Om Ram Ramaya namaha. ( óm  Rám Ráma je namahá )

Příprava na Ráma Navami yagya ze dne 29.3.2023 ( zvukový záznam  cca 45 min včetně meditace)

Příprava na Ráma Navami yagya ( zvukový záznam  cca 45 min včetně meditace)

Ráma Navami je den, kdy se oslavuje narození lorda Rámy.

Provedení ohňového rituálu (yagya) a zpíváním Rámovo jména v den jeho narozenin se aktivuje a vyvolává energie, která přináší božská požehnání:

  • k odstranění zármutku, utrpení, obav a překážek.
  • přináší bohatství
  • dlouhověkost
  • ochranu
  • vítězství
  • očištění od hříchů a spásu
  • podporuje  prosperitu
  • podporuje pozitivní povahové vlastnosti
  • posílí zdraví a štěstí
  • harmonizuje vztahy

Název RÁMA je derivátem dvou klíčových slabik – RA od Om Namo Narayanaya (Višnu) a MA od Om Nama Shivaya (Shiva). Zpívání RÁMA má výslovný dvojí přínos požehnání ochránce i osvoboditele.

Ve chvílích smutku a únavy, se doporučuje zpívat: ‚Ráma Ráma Ráma Ráma Ráma.‘  Zvuk mantry má schopnost vás zcela postupně pohltit.  Zvuk „Ráma“ je kromě OM jeden z nejsilnějším zvuků ze všech. Může vás osvobodit, poskytnout štěstí, odstranit hříchy a pozvednout váš životní stav. Při zpěvu mantry „Ráma“ podvědomě dáváte oběť nejvyššímu vesmírnému vědomí.

Existuje příběh, že Ráma dostal mantru, aby vyvolal různé bohy a bohyně. Jakmile se všichni představili, musel jim dát místo k pobytu. A Ráma řekl, že bude jeho tělo tím místem. Ráma tedy zahrnuje všechny bohy a bohyně s jedinečnými schopnostmi a funkcemi.  Proto je samotný zvuk tak velmi silný. “

Ráma znamená „blaženost“ znamenající štěstí, které lord Ráma dává všem, kdo si ho pamatují a uctívají. Lord Sri Ráma se údajně narodil na Zemi, aby vštípil ztracenou a zapomenutou slávu lidstvu, zničil zlo a ochránil nevinné.

Ráma,  je v pořadí sedmou inkarnací Višnua na Zemi. Byl strážcem lidstva a zavázal se, že bude člověka rozvíjet do vyššího stavu života, a to jak duchovně, tak materiálně. Ráma byl válečník, který ztělesňoval všechny ctnosti a celý život bojoval za pravdu. I dnes jsou  Rámovy hrdinské příběhy o lásce, úctě a laskavosti k lidem po celém světě velmi oceňované.

Jeden z největších eposů Ramayana ( 7 svazků obsahujících celkem 48000 veršů)  oslavuje životní cestu Rámy. Popisuje Rámovu životní historii a těžkosti, které musel snášet, přestože byl královským princem.  Autor velký mudrc Valmiki, také napsal Nama Ramayana – zkrácenou verzi Ramayana se 108 verši rozdělenými do šesti kapitol.  Kapitoly pokrývají dětství Rámy (Bala-Kanda), Přípravy na Rámovu korunovaci za prince (Ayodhya-Kanda), Exilový život Rámy (Aranya-Kanda), Setkání Hanumana a hledání Sity (Kishkindha-Kanda), Hanumanova cesta na Lanku za setkáním se Sitou (Sundara-Kanda) a bitva mezi Rámou a Ravanou za záchranou Sity (Yuddha-Kanda).

Wikipedie dále uvádí

Ráma byl král podle legend fyzicky přítomný na tomto světě, jehož existenci popisuje jeden z nejstarších indických eposů. Ráma je jednou z nejpopulárnějších osob višnuizmu a podle tradice je sedmým vtělením (z deseti nejznámějších) boha Višnua.

Příběh Rámy a Síty  Epos Rámájana popisuje zvláště tento příběh Rámy a jeho ženy. Ráma a Síta zároveň představují jeden z nejstarších příběhů lásky dvou lidí. Rámova odvaha při boji ve strašlivé válce kvůli záchraně ženy je korunována Sitinou absolutní oddanosti manželově lásce.

Ráma je zobrazován jako ideální muž a dokonalý člověk. Kvůli uctění otce se Ráma zřekl nároku na trůn Kosala a zvolil si exil trvající čtrnáct let. Jeho manželka Sítá, vtělení bohyně Lakšmí, a bratr  Lakšmana, neschopni žít bez Rámy, se rozhodli připojit se k němu, a tak všichni tři strávili čtrnáct let v exilu. Sítu unese zlý démon Rávana. Po dlouhém a náročném hledání, které prověří jeho osobní síly a ctnosti, Ráma vybojuje kolosální bitvu proti armádám Rávany. Pomáhá mu při tom opičí přítel Hanumán obdařený mnoha nadpřirozenými schopnostmi. Ve válce mocných a magických bytostí Ráma svého soka zabije v boji a osvobodí svou manželku. Po ukončení svého vyhnanství se Ráma vrací do své země, je korunován králem a nakonec se stane císařem. Vládne jedenáct tisíc let, což je éra dokonalého štěstí, míru, prosperity a spravedlnosti známá jako Ráma rádžja.

Podle některých indických náboženských nauk může postava prince Rámy zajistit člověku posmrtný vstup do nebe, a to několika způsoby. Buďto musí člověk alespoň jednou v životě přečíst epos Rámájana, nebo musí chvíli před svou smrtí vyslovit jméno „Ráma“. Pokud toho není umírající fyzicky schopen, pak též stačí, pokud mu jméno „Ráma“ někdo pošeptá do ucha. Tím, že před smrtí vyslovil jméno „Ráma“, je znám například Mahátma Gándhí.

Višnu je spolu s bohem  Šivou  nejprominentnější z hinduistických bohů, má mnoho přívrženců (tzv. vaišnavové či višnuisté), kteří ho považují za nejvyššího a jediného skutečného Boha.

Jak bude ohňový rituál probíhat?  Ceremonie bude probíhat  v 00.05 našeho času v níže uvedený den. V Indii se bude skupina Brahmánů modlit a postupně během cca 2-3 hod rituálu spalovat obětiny( byliny, kůry, vonné silice, květiny, ghí atd.)  v posvátném ceremoniálním ohni  a modlit se za všechny přihlášené. Na vás pak bude meditovat a modlit se k danému tématu. A předříkat s pozorností posvátnou mantru, která je zde uvedena, případně  vám bude zaslána nebo jinak sdělena. Nicméně pokud to nezvládnete v daný čas, je možno provést toto následný den v příhodný čas. Rituál působí jako střednědobé zasvěcení do dané energie na dálku. Je možno ji znova vyvolávat a prohlubovat spojení s ní. Tím vyvolávat její  požehnání a prospěšné účinky do svého života.

Následně vám budou zaslány fotografie z ceremonie zvané Yagya přes aplikaci WhatsApp, kde je vytvořena skupina. Jsou zde také sdíleny instrukce, podpůrné informace a sdílení účastníků, naše zážitky. Jedná se o mimořádnou možnost a příležitost zažít sílu védské ceremonie, modlitby a tak povzbudit a vést svůj život do pocitu bohatství štěstí a klidu. Musím ještě podotknout, že cena je mimořádně příznivá a jedná se o kolektivní ceremonii. Těším se na Vaši přítomnost a zážitky.

PŘIHLÁŠENÍ

Pro přihlášení budu potřebovat zaslat vaši podobenku, jméno, příjmení, datum narození a zaslat platbu. Prosím zasílejte vše najednou již v přihlášce.

Pro ty z Vás, kteří jste již součástí yagnových Chatů na Whatsapp stačí i touto cestou.

Platbu  1200,-Kč, (46,- Euro) proveďte, prosím, po vyplnění přihlášky obratem na číslo účtu 176920660/0300  majitel účtu Jan Rychlík (do poznámek uveď své jméno,  příjmení a heslo Rama yagya).

V případě platby ze Slovenska je cena 46,- Euro a platbu je možno provést na účet FIO bank 2700492340/2010;   ( převod je zpoplatněn obvyklými poplatky pro mezibankovní styk na Slovensku, nejedná se o mezinárodní transakci )   IBAN: CZ9020100000002700492340    BIC kód/SWIFT:  FIOBCZPPXXX   Majiteľ účtu: Jan Rychlik Do poznámek uveď své jméno,  příjmení a heslo Rama aygya.

Uzávěrka přihlášek je 14.4. 2024 v 12.00 hod. 

Informace o akci

p

Cena

1200Kč

Datum konání

17 dubna 0:30 - 18 dubna 23:30

Místo konání

l

Přihláška na akci

Na zadaný email( případně tel.číslo) Vám zašlu potvrzení a případně bližší informace týkající se konání semináře, kurzu či výhradně mnou připravované akce z oblasti osobního rozvoje na kterou se právě přihlašujete. Případně jej použiji pro uskutečnění nezbytné korespondence při odpovědích a požadavcích kladených Vaší osobou. Vaše osobní údaje budu zpracovávat dle Zásad ochrany osobních údajů uveřejněných na těchto webových stránkách. Odesláním formuláře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů
Pokud máte zájem dostávat další sdělení o aktivitách a novinkách mnou (Jan Rychlík) připravovaných akcích můžete si je zaškrtnout v dolním políčku.

Pin It on Pinterest

Share This