shree-yantra-3149397Co je to energie z pohledu osobního rozvoje?

Dříve lidé říkali, že se tam zajímavě cítili, zažili zajímavý inspirativní pocit, dostali nápad. Současný člověk říká :  „Byla tam zajímavá energie. Ta energie prostředí nejde dobře popsat. Mám málo energie. Potřebuji se dobít. Ta energie mě inspirovala. “

Zdá se to trochu zmatené?  Co to vlastně znamená pracovat  s energií?

Pojem energie vnikl do našeho života s příchodem slova energie jako něčeho co se ukrývá za nějakým výkonem či stavem, zvláště v oblasti elektrotechniky. Nicméně postupně jsme zjistili, že slovem energie se  výborně hodí pro popis  různých nálad a  pocitů v lidském těle. Snad ale nejvýrazněji je spojen  pojem energie ve spojení s léčitelstvím a později  s Reiki. Reiki je v překladu klíč (rei) k životní energii ( ki ). Pak se objevily Bachovi esence, což je doslova sada různých energií (vibrací) přírody a následovaly další. A tak to začalo.

Z mého pohledu je sousloví práce s energií shrnující výraz pro práci s pocity, vnitřními obrazy, myšlenkami, různými názory a vlastně s prožitkem života. Život ve svém základu ve všech možných projevech je  vyjádřením emanace, vyzařováním Boha (Toho, Zdroje, Stvořitele,  OM atd.) jiným a jediným slovem energie. Energie se vyjadřuje  zvukem, světlem, pohybem a kreativně se skládá v rozmanitost života. Pracovat s energií tedy znamená pracovat s tím, co vytváří život, vesmír  a tedy vše.

Z toho vyplývá, že pokud chceme pracovat, nejdříve musíme vidět. Ten kdo vidí, již není tím, co  je pozorováno. A můj život se začne rozdělovat na to, co je vyjádřeno v snad v každé větě, v Já a To, co zažívám… Já jsem Já a to, co se děje je To.  Například já jsem nemocen. A   tedy se stavem ,,nemoc“ mohu pracovat.. dívat se na to, uvolňovat, uzdravovat, rozpouštět, kultivovat atd. . V této chvíli jsem tedy já a tělo, já a pocit, já a bolest. Pokud  Já něco nemohu ( je to moje přesvědčení, můj názor) jsem to Já, který přijímá myšlenku (ve své podstatě energii), že nemohu. Má víra mě s tímto spojuje a vytvářím osobnost, ego, která se představuje v mém životě postojem NEMOHU. A tak zaujímáme a vytváříme postoje, osobnosti- ego v různých oblastech života např. lásky, víry, morálních přesvědčení, nemocí, moci atd. Nakonec se dostáváme do pocitu rozpolcení osobností, jež jsou příjemné a tedy žádoucí a nežádoucí a které jsou nepříjemné (např. různé představy co se stane) bez ohledu na skutečnost. A tomuto stavu  snění se říká mája.  Naše tělo a život je projevem různých systémů energie. Máme energetická těla, tělem proudí skrze meridiány a nádís energie, máme čakry, tří základní energie (váta- pita- kafa) atd.. Ale také existuje energie rodiny, pracovní skupiny, národa, hvězd.   Díky tomu, že vesmír je energie, tak je možno pracovat s celým vesmírem. Jen je ho potřeba umět správně pozorovat. Vidět znamená svobodu. Nevidět znamená bolest.  V okruhu témat osobního, duchovního či spirituálního rozvoje pracujeme s tématy, osobní bohatství, úspěch, zdraví, bloky, zážitky,  s přesvědčením, odpuštěním, motivací a nakonec s pojmem jako je láska. Toto vše je práce s energií.Toto vše může být zážitek, neboť to vše je v základu energie. Řekněme,  že toto je zjednodušená představa o práci s energií.

Nadcházející akce

 1. MEDITACE SVĚTLA / Bratislava

  1 února 18:00 - 21:00
 2. Rodinné konstelace ( dopoledne, odpoledne) v Bratislavě

  2 února 10:00 - 19:00
 3. Večer léčivých slov a energií / Prachatice

  6 února 18:00 - 20:30
 4. MEDITACE SVĚTLA / Plzeň

  8 února 18:00 - 21:00
 5. Přítomnost / Plzeň

  10 února 17:30 - 19:30

Pin It on Pinterest

Share This