Jan Rychlík Škola osobní transformace

Jan Rychlík

Prožijeme Pravdu a Život a ty jej proměníš v zážitek radosti, zdraví a úspěchu.

Jmenuji se Jan Rychlík a posledních 25 let se zabývám vedením lidí v oblasti osobního růstu.

Moje záliba, posedlost, vášeň je práce s energií

Co to je? Energie je vše v nás i kolem nás. A pro mě to znamená pracovat s pocity, emocemi, myšlenkami, přesvědčením  a vnitřními obrazy a s představami. A zjistit, jak se toto projevuje v mém okolí. Mezi ně patří i témata co jsem, jaké možnosti a schopnosti mám a co dokážu, či nedokážu, jaké jsou moje hranice a jak je mohu rozpustit, oblasti nemoci, bohatství, úspěchu, partnerství, rodičovství aj.. Tedy vlastně vše, co se týká života.

Nebudu zapírat, že více než  kariérou,  penězi a úspěchem jsem se  zabýval vždy životem a jak pomoci sobě a druhým. Povahou jsem dobrodruh. Miluji pohyb a změnu. Miluji lidi, společnost a cestování. Ale v tom všem mě omezovala neúprosná bolest. Silné migrény, od narození, strach, kdy to zase začne, a nejistota. Důvěrní přátelé mého života. A musím taky říci, že další druh bolesti jsem zažíval v partnerství. Nějak se mi nedařilo a díky tomu jsem prožil spousty zklamání, rozčarování a vnitřního zmatku.

Hledání našich schopností, pravdy a bolest byli a jsou stále nejvyššími iniciátory mé cesty.

Jan rychlík - hlední sama sebe

A jak začalo mé hledání sebe?

Na vysoké škole jsem  kromě vystudovaného slévárenství aktivně praktikoval herectví založené na poznání a tradici jógy. Víc než herectví to byla pro mě jóga. A to byla asi moje první vzpoura proti bolesti.

Ve  23 letech jsem začal stavět dům v Plzni. Pak jsem žil půl roku v Londýně a živil se jak se dalo. Bylo to vzrušující.  A díky postupnému rozpadu plzeňské Škodovky jsem opustil slévárenství  a živil se jako televizní redaktor, barman, dealer bot, inspektor. Ale nejvíce mě bavila hudba. A tak jsem založil skvělou kapelu, skládal písničky a hrál.  Tady jsem pochopil, že musím naslouchat hlasu vesmíru, abych slyšel všude přítomnou hudbu. Od roku 1992 jsem meditoval, hodně meditoval někdy i 5 – 8 hod denně a medituji dodnes.

Ale jaký to vše má smysl?

Vnímal jsem, že svět, tak jak je uspořádán, je spíše lživý, manipulativní a každý sleduje pouze svoje zájmy. A to bylo pro mě nepřípustné. Nedovedl jsem pochopit, proč takto žijeme, proč je člověk člověku vlkem a nepřítelem.

Pak mě oslovilo Reiki a spolu s ním učení o Já jsem, bylo to jako zjevení. Pane Bože.. uzdravovat rukama. DÁVAT. Neuvěřitelný. Fungovalo to. Bolest přestávala. Byl jsem u vytržení, fascinovaný a nadšený.  Byl jsem toho plný a psal se rok 1999.  A když toho bylo dost, odjel jsem sám na půl roku do Indie. Aby toho bylo ještě víc. A bylo. Do Indie jsem se zamiloval. Už jsem tam byl snad desetkrát a doufám, že to bude pokračovat. Celkem jsem tam strávil jeden a půl roku. Potkal jsem zde Dalajlámu, Sai Bábu, Šrí Ammu Bhagavana. Miluji Varanásí, Puškar, Goju, Himaláje a to teplo u srdce, které zde je.

Od první návštěvy Indie se vše hnulo. Opustil jsem zaměstnání, stal jsem se Reiki mistrem, doslova z ničeho jsem vybudoval Nebeskou čajovnu v Plzni a deset let zde vedl semináře, meditace, přednášky. A nejen svoje a nejen zde.

Jan rychlík v indii

V roce 2004 jsem v Golden city poprvé prožil osvícení. Stav ticha, blaženosti a propojení. Ocitl se na dálnici ke Zdroji všeho. A začal jsem pracovat s energií Dikši – energie transformace vědomí osobnosti.

To co bylo se několikrát ještě zesílilo. Najednou jsem vedl několikadenní semináře pro čtyřicet lidí. Ani jsem si neuvědomoval jaké mám štěstí. Byl jsem jeden z prvních, kdo  u nás a na Slovensku předávali  dikšu a zažíval s ostatními neuvěřitelně hluboké vhledy do života, do příčin bolesti, neúspěchu, chudoby a všeho, co jsme žili.

Ale přesto jsem stále zažíval velké bolesti fyzické i duševní a viděl mnoho utrpení kolem sebe. A i když jsem prožíval štěstí a radost, nedovedl jsem si tento stav udržet a stejně tak jsem to pozoroval na svém okolí.

První skutečné úspěchy

Jan rychlík se ženou

V roce 2007 jsme s mojí krásnou ženou Alenkou založili ŠKOLU OSOBNÍ TRANSFORMACE. Založili jsme ji hlavně proto, že byl zájem a taky proto, abychom byli schopni pracovat systematicky a dlouhodobě s lidmi, sledovat jejich pokrok a tak vidět účinnost jednotlivých přístupů. A případně mít tu možnost provádět korekce, sledovat vynořující se omezení a bloky a celkově vést člověka ke svobodě. A to se daří.  ŠOT stále existuje již deset let a ročně se jí účastní  cca 50 účastníků. Je to dynamický a osvěžující prostor plný neuvěřitelných zážitků přesahujících chápaní. Jsme jí všichni pohlcení a nadšeni.

V té době se taky začalo pomalu vynořovat poznání o vlivu kolektivního VĚDOMÍ  a jeho úrovních a zároveň jsem se dostal do kontaktu a prožitku s Hvězdami. Bylo a stále to je fantastický, zní to jako sci-fi, ale je to realita. Vznikly HVĚZDNÉ ESENCE©. Bylo mi 45 let a poslední esenci jsem dostal v čas svého narození roku 2009. Tato zkušenost se stále prohlubuje. Nyní toto poznání předávám dalším zájemcům. Jsme fascinováni  novým pochopením našich možností.

V roce  2010 jsem vyvinul  a uvedl ve známost metodu Aktivní konstelace©. V roce 2012 jsem začal rozvíjet tzv. Energetické konstelace – Léčení Přítomností© a Energetické přenosy©. Konstelace k intenzivnímu vnitřnímu posunu, uzdravení, iniciaci, vhledům a pro porozumění.

 

Neuvěřitelná událost mě i všechny účastníky potkala v roce 2014, kdy se objevila ve ŠKOLE OSOBNÍ TRANSFORMACE  v Bratislavské skupině energie Nejvyššího ( Božského )zdraví©. Během setkání jsme ji používali k harmonizování a léčení všech účastníků ŠOT a nakonec mi byla předána schopnost a znalost jak ji předávat ostatním k jejich trvalému používání. V té době jsem doslova klečel na kolenou a plakal štěstím. Děkuji.

 

V osobním životě se mi plní sny, touhy a záměry, které jsem si kdy dal. Bolest ustala a s  mojí krásnou Alenkou jsme se přestěhovali do  domu na Šumavě, do lůna lesa, vody a živoucí  přírody. Narodil se nám zde syn Sebastián a já pokaždé, když přijedu ze semináře, děkuji Tomu všemu co je, vesmíru, hvězdám hlubokého nekonečného nebe za požehnání, jež se nám dostává.

Jan rychlík se synem

 

Co dál?

Měl jsem obrovské štěstí.  Pobýval jsem  v blízkosti Jeho svatosti Dalajlamy. Zažil jsem jeho osobní iniciace srdce.  Byl jsem u Saí Baby  a v ašrámu Šrí Ramana Maharišiho u Arunáčaly  a  nejvíce jsem pobýval na Univerzitě Jednoty v Golden city u avatárů Sri Ammy a Bhagavana. Jimi jsem  byl  přijat  za žáka a mám jejich osobní požehnání. Všem mým učitelům a mistrům jsem neskonale vděčný a hluboce se před nimi klaním.

Ale moji největší touhou je iniciovat, předávat poznání a vše, co znám co nejvíce lidem. Říkám si, není to jednoznačné řešení, není to rychlé řešení našich problému, ale je trvalé, rozvíjející se  a uzdravuje v každém ohledu. To, co předávám, je přístup a spojení.

Jednou v meditaci jsem si uvědomil, že pouze kontrolou a sebeovládáním ztrácím svůj život. Tedy,  že mě to vlastně vyčerpává. Jediná možnost je pustit se po proudu.  Přijmout život a vše jak je a rozvinout jej. To postupně realizuji posledních 25 let a mohu nabídnout to, na co jsem zatím přišel. Nebude to nic, co by jste neznali. Ale jednoznačně je to přehlíženo. A tak se  nedaří, tak jak cítíme, že by se  dařit mělo.

A že to nepomáhá jen mě, o tom  může vyprávět dnes již mnoho lidí.

Co  mohu nabídnout?

To nejlepší, na co jsem zatím přišel a kam jsem došel. Nezdá se mi to složité. A taky není. Jen to chce trochu pozornosti, kázně a hlavně, pevný a silný záměr. Záměr který rozpouští naše nevědomé zdi.  Jak zní?

Já jsem Pravda a Život.

Já jsem Přítomnost a Jednota.

 Já jsem.

Že to nechápeš? Nevadí přijď, zažiješ a pochopíš.

Absolvované kurzy a výcviky ing. Jan Rychlík:

 • Roční divadelní dílna zaměřena na pohybové divadlo a na  divadlo na ulici –   Peter    Scherhaufer, Luděk Richter  ( Ostrava, 1987 )
 • Teatr Děrevo – tanec Butó workshop (Praha 1991)
 • Silvova metoda kontroly mysli – extra sensory perception (Plzeň,1997)
 • Meditace (Mahabodhi Mahavihara Templ, Bodhgaya – Indie 1999/2000 )
 • Učení Buddhismu – Jeho Svatost Dalai Lama (Bodghaya – Indie 1999 )
 • REIKI zasvěcení na Mistr Reiki –W. Palan (1998 – 2000 Plzeň )
 • semináře a zasvěcení, meditace a kurzy na předávání učení Hovory o Já jsem – Palan (1998 – 2001), Sri Amma a Bhagavan (2006)
 • Půsty a jógou pro zdraví, Vědomé jedění, Jóga – Leszek Mioduchowski, Václav a Marie Hoškovi ( Plzeň  2001- 06 )
 • Holotropní dýchání – Lída Chrášťanská, Stanislav Kudrle (2001 – 2006 )
 • Meditace – Jiří Vacek (Morávka 2003 )
 • Deseti denní kurz – Oneness univerzity (Chennai, Indie 2004)
 • výcvik v regresní metodě SAMSKARA SHUDHI Oneness Univerzity ( Chennai 2004)
 • 21 denní proces – Oneness Univerzity Indie ( Chennai 2004)
 • Výcvik rodinné konstelace, Jan Bílý ( Praha 2006)
 • Prohlubovací proces Oneness Univerzity Indie  (Chennai 2006 )
 • Certifikovaný Oneness instructors training –   Oneness Univerzity Indie (Chennai 2009 )
 • Oneness depening trainer cours – Oneness Univerzity Indie (Chennai 2010 )
 • Journey into supreme lihgt I. – Oneness Univezity Indie ( Chennai 2016 )
 • Journey into supreme lihgt II. – Oneness Univezity Indie ( Chennai 2017)

 

Pin It on Pinterest

Share This