Přináším Vám speciální nabídku, kterou zprostředkovávám pro každého, kdo má zájem a víru v tisícileté védské ohňové rituály. Vy, jež jste je již zažily, znáte očistnou a žehnající sílu ,, nebes „, jež rituál zvaný yagya ( homa ) přináší do života člověka.  Tato třídenní ceremonie,  která bude vykonávaná  starobylou brahmánskou rodinou v Indii vám může velice silně pomoci ve Vašem životě v níže uvedených oblastech.

Sharad Navaratri,  se obvykle koná každý rok koncem září nebo začátkem října. Data festivalu se stanoví podle hindského lunárního kalendáře. Je to obvykle festival na devět nocí, který končí vítězstvím dobra nad zlem, desátého dne. Desátý den festivalu je znám jako Dussehra. Je široce věnován oslavě porážky démonického krále Ravana lordem Ramou ve svatém hinduistickém eposu Ramayana. 

Navaratri označuje příznivý čas, kdy  Zem pulzuje v souladu s energií  „Šakthi“ – silou ženského aspektu vědomí. Navaratri je hlavní festival pro usmíření této energie Šakthi. Na počest Nejvyšší Božské Matky a její moci stvoření, zachování a ničení, je uctívaná v těchto dnech jako bohyně Durga, Lakshmi a Saraswathi,  což jsou tři  hlavní bohyně této tradice  jejích devíti mocných podobách.  Jedním z nejdůležitějších uctívacích rituálů je yagya(homa). Prováděním yagya v těchto dnech přináší, kromě níže popsaných přínosů, pozitivní energii, rozpouští negativní karmu a celkově uklidňuje lidskou mysl a vzruchy v ní a následně v celém životě.

Tak tedy :

3.10. 2022  v 00.30 hod proběhne   Maha Durga Yagya ( ohňový rituál)

zpívej 108 x  ÓM DHOOM DURGAJÁ NAMAHÁ ( zapsáno foneticky )

je velmi silná a komplexní  ceremonie .  Přináší  obrovskou pozitivní energii. A odstraňuje démonickou a negativní energii způsobenou kletbami, pomluvami, magií atd. ze života člověka.

Provádí  se pro získání  božské ochrany, pro získání sebevědomí a síly, Pro ochranu a nápravu před nemocemi.  Tato Yagya má schopnost plnit touhy  a pomáhat způsobem, který vám umožňuje vynikat ve vašich činnostech. Maha Durga Yagya je ničitelem tragédií, nevědomosti a dalších nepříznivých účinků života. Pomáhá dosáhnout míru a duchovního úspěchu v životě. Tato Yagya je velmi prospěšná pro odstranění bezprostředního nebezpečí, soudních případů a politického stíhání.

Má schopnost vyměnit všechny škodlivé energie za optimistické a oživit životní prostředí s velkou vášní a vzrušením. Veškerá negativita se promění v pozitivní vibrace.  Síla MahaDurga Yagya minimalizuje překážky na cestě k vašemu úspěchu. Díky tomu je pro vás snadné provádět tyto činnosti úspěšně.  Je prováděna na počest bohyně Durgy, aby oslavila vítězství dobra nad zlem a dobytí nepřekonatelného.

4.10. 2022 v 00.30 hod proběhne  Sarasvati Devi Yagya ( ohňový rituál)

zpívej 108x  ÓM VANIDEVIJE NAMAHÁ  ( zapsáno foneticky )

Tato yagya pro Bohyni Sarasvati (Sarasvati), očišťuje, zajišťuje bohatství, potomstvo a nesmrtelnost. Saraswati Devi má vládu nad moudrostí, vzděláním, inteligencí a řečí.

Dokonce patří mezi přemožitele démonického hada Vrtry (odporu) a tak je titulována jako  přemožitelka Vrtry/odporu.  Maa Saraswati má čtyři ruce představující čtyři aspekty lidské osobnosti v učení; mysl, intelekt, bdělost a ego, které uvádí svým  působením do rovnováhy.

  Provedením yagya budete požehnáni úspěchem při zkouškách, lépe se soustředíte a dosáhnete lepších výsledků ve vzdělávání se. Celkově zlepšuje pozornost a soustředění. Ten jež vykoná a uctí yagyou Saraswátí nezapomene, ale uchová si a zapamatuje si co čte, vidí i zažije.  Je to bohyně Saraswati , která uděluje úspěch ve vzdělávání, výzkumu, hudbě, zpěvu, tanci, hraní, malbě, sochařství atd..

5.10. 2022  v 00.30 hod proběhne MahaLakšmi yagya ( ohňový rituál )

zpívej 108x  ÓM MAHALAKŠMÍ NAMAHÁ  ( zapsáno foneticky )

Je to jedna z nejmocnějších yagya pro bohatství a prosperitu .

Lakšmi je bohyně bohatství, štěstí, moci, luxusu, krásy, plodnosti a příznivosti. Drží příslib materiálního naplnění a spokojenosti. Je popisována jako neklidná, rozmarná, ale mateřská, se zvednutými pažemi, aby požehnala a udělila svá požehnání.

Podle puranů tato ceremonie vám požehná prosperitou.
Přináší příznivost ve vašem domě  i v práci a odstraňuje veškeré překážky v plánování kariéry.  Provádí se také samostatně pro kariérní postup.
Zvyšuje harmonii  a jednotu v rodině.
Zvyšuje tok finančních prostředků.  Přináší mnohočetná duchovní požehnání současně překonává dluhy, zvyšuje štěstí a podobné ctnosti. Rozptyluje jakoukoli kletbu nebo překážku při získávání bohatství a prosperity.

Navaratri time- podrobné informace

Během Navaratri je bohyně Durga (bohyně matky, která je aspektem bohyně Parvati) uctívána v každé ze svých devíti podob. Každý den je s ním spojen jiný rituál. Navíc, převážně ve státech Gudžarát a Maháráštra, je zvykem každý den nosit různé barvy šatů.

1. den: Pratipada (26. září 2022) . U příležitosti začátku Navaratri se provádí rituál zvaný Ghatasthapana, který vyvolává energii bohyně. Na Pratipadě je bohyně uctívána jako Shailputri, inkarnace bohyně Parvati, což znamená „dcera hory“. Představuje přírodu a radost. Barva, která se dnes nosí, je šedá.

2. den: Dwitiya (27. září 2022) . Tehdy je bohyně uctívána jako Brahmacharini, nesezdaná podoba bohyně Parvati. Když se zavázala k velkému pokání, aby přiměla lorda Šivu, aby si ji vzal, je spojována se zbožnou přísností.Je považována za neprovdanou formu bohyně Parvati .  Brahamacharini je sanskrtský výraz, který znamená: Brahma, absolutní realita, nejvyšší vědomí + Charini, ženská verze ‚Charya‘, což znamená ten, kdo se chová nebo řídí. Barva, která se dnes nosí, je oranžová. 

3. den: Tritiya ( 28. září 2022) je okamžikem, kdy je bohyně uctívána jako Chandraghanta, vdaná z bohyně Parvati. Její jméno je odvozeno od půlměsíce na čele, který vypadá jako zvon. Je líčena na koni na tygřici a je spojována s odvahou a odvahou bojovat se zlem. Barva, která se dnes nosí, je bílá.

4.den : Chaturthi (29. září 2022) je okamžik, kdy je bohyně uctívána jako Kushmanda, která žila uvnitř slunce a věří se, že stvořila vesmír a dodávala mu světlo a energii. Představuje formu Durgy, která je zdrojem všeho. Barva, která se dnes nosí, je červená.

5. den: Panchami ( 30. září 2022) je, když je bohyně uctívána jako Skandamata, matka Kartikeya (také známá jako Skanda), syna lorda Šivy a bratra lorda Ganeshy. Představuje nezištnou lásku a čistotu. Barva, která se dnes nosí, je královská modrá.

6. den: Shasthi ( 1. října 2022 ) Saraswati Avahan, kdy je vyvolána bohyně Saraswati, připadá na tento den. V tento den je uctívána také bohyně Katyayani, do které se proměnila bohyně Parvarti, aby bojovala a zničila bizoního démona Mahishasuru. Představuje válečníkovou formu bohyně. Barva, která se dnes nosí, je žlutá.

7. den: Saptami (2. října 2022) je uctívání bohyně jako Kalaratri, temná noc. Zdálo se, že zničila některé obzvláště zlé démony v boji proti Mahišasuře. Je to nejtvrdší forma bohyně a představuje ochranu před všemi problémy. V tento den se také bude konat Saraswati Puja. Barva, která se dnes nosí, je zelená.

8. den: Aštamí ( 3. října 2022) je okamžik, kdy je bohyně uctívána jako Mahagauri, mladší verze Shailputri, která měla velmi spravedlivou a dokonalou pleť. Představuje milost, očištění od hříchů a zlepšení společnosti.  Barva, která se dnes nosí, je pávově zelená.

9. den: Navami (4. října 2022) je okamžik, kdy je bohyně uctívána jako Siddhidatri, která ztělesňuje všech osm siddhi (nadpřirozené síly). Předpokládá se, že je poskytla lordovi Šivovi, když ji uctíval, a také je věnuje svým oddaným. Barva, která se dnes nosí, je fialová páv.

10. den Dashami (5. října 2022) Konec festivalu Durga Puja je ve znamení Durga Visarjan. Právě s příchodem dne Vijaydashmi je ponoření (Visarjan) idolu bohyně Durgy provedeno brzy ráno.

Všimněte si, že v jižní Indii je bohyně Durga uctívána během prvních tří dnů festivalu Navaratri, následovaná bohyně Saraswati  během následujících tří dnů a nakonec  bohyní Lakshmi v posledních třech dnech.

Pin It on Pinterest

Share This