SHANI YAGNA (SATURN )

 On line příprava ze dne 29.5. 2022  ve 20.00 hod ( v závěru přípravy si  nejsem jist počtem zazpívaných manter- musel jsem administrovat přenos. Raději se řiď vlastním počítáním. Děkuji za pochopení.)

Mantra 108x : om saneeshwaraya namaha, Om sayaa puthraya namaha

Saturn Jayanthi 2022 je příznivá chvíle pro oslavu planetární síly Saturnu. Síla Saturnu, coby planety nekompromisního strážce karmy, výchovy a výuky řádu, která je v tomto hlavním čase Králem planet,  po 30 ti letech přechází do svého vlastního znamení – Vodnáře. Saturn je ve védské astrologii označován jako archetyp spravedlnosti, který odměňuje nebo trestá lidi na základě jejich karmy. Provádění ceremonií věnovaných Saturnovi v době jeho narozenin je zaměřeno na to, aby uklidnilo karmické síly v našem životě a jejich dopad nebyl tak drasticky silný,  snížilo se nepříznivé trápení a získalo jeho pozitivní požehnání pro finanční stabilitu, dobré zdraví, odstranění dluhů a pomohlo vám dosáhnout vašich životních cílů.

Spojení se Saturnem, které se říká planeta kariéry, může zlepšit vaše dovednosti v organizaci času,  zvýšit vytrvalost  a  úsilí o pokrok v životě. Pomoci k lepšímu postavení v práci díky tomu, že si budete vědomi svých povinnosti a splníte je s lehkostí. Zároveň spojení se Saturnem léčí chronická onemocnění a snižuje utrpení. Podporuje prodloužení života, ochraňuje vás v  právním sporu nebo jej vede k vítězství. Ochrání vás od nehod a nebezpečí. Zároveň  Saturn představuje  jakéhosi přísného strážce karmických  sil každého jednotlivce a yagya uskutečněna pro spojení a usmíření energií Saturnu vedou k zmírnění dopadu následků.

Shani je jednou z devíti primárních nebeských bytostí  Védské astrologii. Shani je ztělesněn na planetě Saturn. Shani je Pánem soboty. On je Tamas v přírodě a představuje učení, silnou vůli uspět, nekompromisnost, kariéra a dlouhověkost. Původ slova pochází z následujícího: Shanaye Kramati Sa: tj. Ten, kdo se pohybuje pomalu. Saturnovi trvá asi 29 let, než se otočí kolem Slunce, takže se pohybuje pomalu ve srovnání s jinými planetami, což je název sanskrtu. Shani je ve skutečnosti demi-bůh a je synem Surya  boha slunce a jeho manželky Chhaya. Říká se, že když úplně poprvé otevřel oči jako dítě, slunce zapadlo do zatmění, což jasně naznačuje dopad Shani na astrologické horoskop.

Výhody jež získáváte:

 • Změní všechny špatné účinky špatně umístěných planet ve vašem horoskopu.
 • Rozpouští a uvolňuje karmu.
 • Ochrání vás před působením zlých ,,duší“ a myšlenek a usnadní vám život.
 • Poskytuje požehnání a výhody ze všech Grahů.
 • Snižuje negativní dopady planet.
 • Udržuje zdraví a bohatství, pozitivní náladu, veselí, jednoduchost a celkovou prosperitu.
 • zlepšuje rodinné a jiné vztahy a uklidňuje prostředí

 

Navagrahas představují jakousi planetární paměť – zakotvení předchozích skutků a myšlenek v energetickém poli planetárních sil,  jež se vybíjí a objevují v následných zrození každého jednotlivce.  Toto nazýváme karmou – následkem. Díky tomuto pochopení se pak zrodila  věda jménem „Astrologie“, která tradičně platí od starověku. Všechny teorie a předpovědi astrologie vycházejí z pozic planety v konkrétním domě, ve kterém sídlí. K dispozici je 12 domů a každý z nich představuje určitý aspekt v životě člověka. V závislosti na jejich umístění v planetárním systému je považováno jejich působení za prospěšné nebo neprospěšné pro jednotlivce. Pokud je pozice planet příznivá, pak existuje všestranný pokrok a štěstí. Pokud to však nepříznivě spočívá, vytvářejí disharmonii a úzkost.

S planetami se ve védské astrologii  zachází jako s božstvy a mají specifické síly, povahu a charakteristické vlastnosti podle toho, co nabízejí. Mohou být dobré, mohou být špatné, v závislosti na osobním horoskopu, který je odrazem předchozích skutků. Lidé se modlí k Navagrahas, aby získali hodně štěstí v životě.  Yagya je prostředkem k překonání neštěstí jež je následkem nesprávného umístění planet, v této ceremonii konkrétně  Saturnu.  Může to být způsobeno poruchou ( doshy ) v horoskopu nebo karmami z minulého života nebo předků.

Navagrahové představují a jsou:

 1. Surya– Slunce – bohatství, prosperita, povolání, kariéra, odvaha, profese
 2. Chandra– Měsíc – úspěch, mysl, emoce, pocity, sláva, vitalita
 3. Mangala– Mars – komunikaci, inteligenci, paměť, vzdělání, sílu a vitalitu
 4. Budha– Merkur – řeč, inteligence, paměť, vzdělání, schopnost utvářet myšlenky
 5. Brhaspati– Jupiter – vzdělání, znalosti, bohatství, veškeré pohodlí, logika, poklady, charita
 6. Shukra– Venuše – hojnost peněz, pohyb, znalosti, umění, hudba, dlouhý život, štěstí
 7. Shani – Saturn – nekompromisního strážce karmy, výchovy a výuky řádu
 8. Rahu– Vzestupný lunární uzel – tajemství, připoutanost, zlo, krutost, považuje slunce a měsíc za nepřítele, chová se občas jako Saturn.
 9. Ketu– sestupný lunární uzel – planeta duchovna a prosycení bohem ( mokša), znalost sebe sama, dává prosperitu, všechny druhy bohatství, štěstí, luxus, ztráta chuti k jídlu, dobré zdraví, bohatství, někdy se chová jako Mars, méně zlověstně než Rahu, svoboda od cyklu narození a znovuzrození

Poz. Rahu (symbolizuje vzestupný uzel – Dračí hlava) způsobuje nehody a neočekávané události. Ketu (symbolizuje sestupný uzel – Dračí ocas) jsou ukazateli  karmy v minulém životě a přináší sklizeň plodů  minulé karmy Účinky Rahu a Ketu jsou nevysvětlitelně spojeny s rozhodnutími a činy, které jste podnikli v předchozím zrození. Jinými slovy, váš účet z minulého života byl přenesen dál.  Dopad těchto dvou sil se také nazývá karmický efekt.

Co je Karma a jak hraje důležitou roli v životě člověka? Karma  představuje etický přírodní zákon příčiny a následku, čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného. Zjednodušeně řečeno  egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí. Karma neznamená  „osud”, ale může být přeložena jako „čin” nebo „příčina a následek”. Duchovní porozumění příčině a následku, kde myšlení a jednání jednotlivce mají vliv na budoucnost jednotlivce. Dobré myšlení  a dobré skutky přispívají k dobré karmě a to přivádí jednotlivce k úplnému znovuzrození, zatímco špatné myšlení a špatné skutky vedou ke špatné karmě jejímž důsledkem je pomstychtivá znovuzrození. Také to znamená, že vliv současného života, ovlivňuje budoucnost člověka v současném životě a také povahu a kvalitu budoucího života. Uctíváním všech devíti planetárních sil( planet ), konkrétně Slunce, Měsíc, Mars, Merkur, Jupiter, Venuše, Saturn, Rahu a Ketu získáváte jejich požehnání pro úspěšné dokončení skutků.

Pin It on Pinterest

Share This