Mantra pro obřad( zpívat, odříkat nebo recitovat 108x ) :  Om nama Shivaya , Om Parvathi deviye namaha, Om gum Ganapathaye namaha, Om Saravanabavaya namaha.

Nadcházející úplněk  28.3. 2021 je velmi důležitý časový rámec, protože učí o roli vztahů.“   Stejně jako existují svatby na pozemské rovině, jsou i svatby na úrovni energetické, nebeské. Bůh a bohyně v tuto chvíli slaví svatbu, harmonizuje se jing a jang, vztah mezi mužem a ženou.

Panguni je označení měsíce a Uthiram je jméno hvězdy. Tento úplňkový den, kdy hvězda Uthiram  se nachází v úplňku je  ve védské astrologii zasvěcen spojení – manželství  mezi božskými energiem. Zároveň se uctívá element Země.

Je to čas, který je nejvhodnější k uzdravení problémů ve vztahu skrze motlitby, meditaci a  ohňový rituál – yagya.  Využijte toho a zúčastněte se  rituálu, který se provede pro vaše hluboké spojení s božstvím.

V tento svatební den Shivi a Parvathi a v den v kterém se vtělila na zem bohyně hojnosti Lakshmi bude proveden ohňový rituál- yagya, který je jim věnován.  Harmonizace energie ( jejich přízeň) pomáhá vyřešit manželské problémy  tedy špatnou karmu, která se projevuje ve vašich vztazích. Pokud tedy máte problémy ve vztahu, vztazích nebo nemáte smysluplný vztah nebo vůbec žádný, pak tato yagya je přesně pro Vás.

Tento den je  příznivý pro přijímání svatebních požehnání, rozpouštění negativních vlivů způsobujících utrpení v rodinném životě a požehnání pro harmonické vztahy. Podle védské astrologie je Uthiram Panguni hvězdou ochrany a jednoty, díky čemuž je den optimální pro očištění se od bolestí plynoucích z vašich vztahů, obnovení  intimity, odpuštění chyb  plynoucích z minulosti a posílení pout s vaším milovaným.

Ygaya v tento den přináší do vztahů  laskavost, přívětivost, pouto a přátelství. A zároveň energie a vědomí hvězdy Uthiram nese „Chayani Shakti“ – moc získávat prosperitu a bohatství prostřednictvím partnerství  a  manželství. Energie dne umocněná yagya k odstranění jakýchkoli utrpení v manželském životě  přináší štěstí do vašeho vztahu.  Tato yagya vám dává příležitost posílit a zlepšit váš vztah, partnerství a vše co s tím souvisí.

Účast na tomto mocném rituálu – yagya vám může prospět i v případě, že hledáte dlouhodobý vztah, hledáte spřízněnou duši, snažíte se zvýšit intimitu v partnerství, případně posílit zdraví svého partnerství a zdraví partnera. Rovněž se doporučuje modlit za to, aby manželský život byl zbavený zármutku a překážek.

Mnoho nebeských manželství se údajně uskutečnilo na Panguni Uthiram. Je to den, kdy se lord Šiva oženil s bohyní Parvathi, lord Muruga se oženil s Devi Deivanai ( podle Kandy Puranam), Rama se oženil se Sítou a jejich vztah představuje jeden z nejstarších příběhů lásky dvou lidí (podle  Valmikiho Ramayany). Narayana se oženil s Komalavalli Nachiar. Vzhledem k tomu, že se bohyně Parvathi v tento den provdala za lorda Šivu v Kancheepuramu, je Panguni Uthiram známý také jako  Gowri Kalyanam. Je to také den narozenin lorda Ayyappy a den vtělení bohyně Mahalakshmi, kdy  Lakšmí se vynořila  mezi drahocenými věcmi z pěny oceánu mléka, když je stloukáno bohy a démony pro obnovení Amrty . Objevila se s lotosem v ruce, a proto se jí také říká Padmā. Z tohoto důvodu je den Panguni Uthiram také známý jako  Mahalakshmi Jayanti.  Je to den inkarnace (Jayanti ) lorda Ayyappana.  Oddaní  Murugy tento den považují za zvláštní a tento den se k němu modlí. Také se oslavuje příchod jara, svátek barev, konec zimy, a pro mnohé je to slavnostní den, kdy se můžete setkat s ostatními, hrát si a smát se, rozkvétat láskou.

 

Pin It on Pinterest

Share This