Účastnice:
….už dlhšie, resp. viac-krát mi vrela krv, keď vravíš, že sa musíme snažiť byť dobrý k partnerovi…hľadať riešenia, ale hlavne myslieť na deti a  nerozviesť sa. Že on je našim zrkadlom – samozrejme je, ale nedá sa predsa ignorovať fakt, že jeden z partnerov sa vyvíjal počas rokov manželstva iným tempom…..
JA MAM S TYM PROBLEM….myslím si, že nie som sama….viacero žien je  rozvedených…..je predsa z viacerých zdrojov potvrdené,  že niektoré vzťahy sú dočasné – teda časovo vymedzené, niečo nám odzrkadlia a naučia nás a cesty partnerov sa po naplnení tejto misie rozídu. 

Ahoj, děkuji za dopis a reflexi, kterou zažíváš na setkáních. Moc si toho vážím. Je mi jasné, že člověk chce za tím,  co bylo, udělat tlustou čáru a jít dál, ale zároveň musím říci, že to neumíme tak jednoduše. A už vůbec to není jednoduché, pokud máme z partnerství děti. A to proto, že na nezpracované události v životě zpětně reagujeme v každé chvíli a za různých okolností, kdy nám je někdo či něco nevědomky připomene. A to nás nutí se zpětně dívat na vše a znovu a znovu to vše až do okamžiku, kdy ztratíme vzdor a tedy jsme schopni se na věc podívat z jiné ,, neosobní“ perspektivy a vidět skutečnou pravdu příběhu. Pak většinou zjistíme, že to bylo trochu jinak, než jsme si představovali, a že jsme byli vlastně trochu nebo hodně mimo.
A o toto nalezení pravdy na mých seminářích  jde. Chápu, že toto odkrývání je nepříjemné a bolestivé, ale zároveň je to osvobozující a na konci začíná do této události na základě pochopení proudit láska a odpuštění.

Zároveň vidím v konstelacích celou řadu naprosto nefunkčních vztahů…. a v případě, že skutečně skončil, lidé jdou prostě od sebe. Ale tam, kde je naděje, a v konstelaci to tak vychází, se upevňuje. Tady chci zároveň podotknout, že konstelace je vždy osobní výpověď toho, kdo si nechává konstelaci postavit. A tedy závěr  nutně a zákonitě není pravidlem pro všechny zúčastněné.

Také chci říci, že je rozdíl mezi funkcemi, které životem získáváme. Pokud se jedná o partnerství, pak je celkem ,,jednoduché“ odejít z partnerství. Protože trpíme pouze my, jako partneři. A často si rozchodem skutečně oddechneme. Z různých důvodů. Nicméně pokud se chceme rozejít jako rodiče, trpí rozchodem i děti. Pro ně jsou oba, matka i otec, základem celého řádu jejich vnitřního vesmíru. A oni tak jednoduše ztrácí pevnou půdu pod nohama. Proto zastávám názor, že se máme v tomto případě snažit  danou situaci zvládnout. Už i proto, že tímto způsobem to učíme i své děti. Pevně stát ve své pozici a nalézat smysluplná laskavá řešení. Pak to budou umět i oni.

Abys tomu rozuměla. Výsledek konstelací není o mě… ani o mých názorech. A nedejbože, o mé manipulaci. Je to poznání. Je to poznání řádu, jehož účinek vyvolává psychodynamické aktivity v našem podvědomí a pocitech a ty  se v životě a následně v  konstelacích ozřejmují.  Ať už se nám to libí nebo ne. To se mnou nemá co dělat. To je pouze a pouze o tom, jak to kdo chápe a vztahuje k sobě. My lidé  se chceme dobře cítit. Ale to prostě nejde, pokud nejsme v pravdě… tedy v řádu. A pak se cítíme dobře sami se sebou v každém vztahu. A tam kde cítíme lásku a zájem toho druhého ještě lépe.

Nadcházející akce

 1. Večer léčivých slov a energií / Prachatice

  2 ledna 2019 18:00 - 20:30
 2. MEDITACE SVĚTLA / Bratislava

  1 února 2019 18:00 - 21:00
 3. Škola osobní transformace Prima / Praha

  2 února 2019 10:00 - 3 února 2019 17:00
 4. Rodinné konstelace ( dopoledne, odpoledne) v Bratislavě

  2 února 2019 10:00 - 19:00

Pin It on Pinterest

Share This