Jan Rychlík Škola osobní transformace

Jan Rychlík

Najdeme pravdu o tvém životě a ty jej proměníš v zážitek radosti, zdraví a úspěchu.

Jmenuji se Jan Rychlík a posledních 20 let se zabývám vedením lidí v oblasti osobního růstu.

Moje záliba, posedlost, vášeň je práce s energií

Co to je? Energie je vše v nás i kolem nás. A pro mě to znamená pracovat s pocity, emocemi, myšlenkami, přesvědčením  a vnitřními obrazy a s představami. A zjistit, jak se toto projevuje v mém okolí. Mezi ně patří i témata co jsem, jaké možnosti a schopnosti mám a co dokážu, či nedokážu, jaké jsou moje hranice a jak je mohu rozpustit, oblasti nemoci, bohatství, úspěchu, partnerství, rodičovství aj.. Tedy vlastně vše, co se týká života.

Nebudu zapírat, že více než  kariérou,  penězi a úspěchem jsem se  zabýval vždy životem a jak pomoci sobě a druhým. Povahou jsem dobrodruh. Miluji pohyb a změnu. Miluji lidi, společnost a cestování. Ale v tom všem mě omezovala neúprosná bolest. Silné migrény, od narození, strach, kdy to zase začne, a nejistota. Důvěrní přátelé mého života. A musím taky říci, že další druh bolesti jsem zažíval v partnerství. Nějak se mi nedařilo a díky tomu jsem prožil spousty zklamání, rozčarování a vnitřního zmatku.

Hledání našich schopností, pravdy a bolest byli a jsou stále nejvyššími iniciátory mé cesty.

Jan rychlík - hlední sama sebe

A jak začalo mé hledání sebe?

Na vysoké škole jsem  kromě vystudovaného slévárenství aktivně praktikoval herectví založené na poznání a tradici jógy. Víc než herectví to byla pro mě jóga. A to byla asi moje první vzpoura proti bolesti.

Ve  23 letech jsem začal stavět dům v Plzni. Pak jsem žil půl roku v Londýně a živil se jak se dalo. Bylo to vzrušující.  A díky postupnému rozpadu plzeňské Škodovky jsem opustil slévárenství  a živil se jako televizní redaktor, barman, dealer bot, inspektor. Ale nejvíce mě bavila hudba. A tak jsem založil skvělou kapelu, skládal písničky a hrál.  Tady jsem pochopil, že musím naslouchat hlasu vesmíru, abych slyšel všude přítomnou hudbu. Od roku 1992 jsem meditoval, hodně meditoval někdy i 5 – 8 hod denně a medituji dodnes.

Ale jaký to vše má smysl?

Vnímal jsem, že svět, tak jak je uspořádán, je spíše lživý, manipulativní a každý sleduje pouze svoje zájmy. A to bylo pro mě nepřípustné. Nedovedl jsem pochopit, proč takto žijeme, proč je člověk člověku vlkem a nepřítelem.

Pak mě oslovilo Reiki, bylo to jako zjevení. Pane Bože.. uzdravovat rukama. DÁVAT. Neuvěřitelný. Fungovalo to. Bolest přestávala. Byl jsem u vytržení, fascinovaný a nadšený.  Byl jsem toho plný a psal se rok 1999.  A když toho bylo dost, odjel jsem sám na půl roku do Indie. Aby toho bylo ještě víc. A bylo. Do Indie jsem se zamiloval. Už jsem tam byl sedmkrát a doufám, že to bude pokračovat. Celkem jsem tam strávil jeden a půl roku. Potkal jsem zde Dalajlámu, Sai Bábu, Šrí Ammu Bhagavana. Miluji Varanásí, Puškar, Goju, Himaláje a to teplo u srdce, které zde je.

Od první návštěvy Indie se vše hnulo. Opustil jsem zaměstnání, stal jsem se Reiki mistrem, doslova z ničeho jsem vybudoval Nebeskou čajovnu v Plzni a deset let zde vedl semináře, meditace, přednášky. A nejen zde.

 

Jan rychlík v indii

V roce 2004 jsem v Golden city poprvé prožil osvícení. Stav ticha, blaženosti a propojení. Ocitl se na dálnici ke Zdroji všeho. A začal jsem pracovat s energií Dikši – energie transformace vědomí osobnosti.

To co bylo se několikrát ještě zesílilo. Najednou jsem vedl několikadenní semináře pro čtyřicet lidí. Ani jsem si neuvědomoval jaké mám štěstí. Byl jsem jeden z prvních, kdo v u nás a na Slovensku předávali  dikšu a zažíval s ostatními neuvěřitelně hluboké vhledy do života, do příčin bolesti, neúspěchu, chudoby a všeho, co jsme žili.

Ale přesto jsem stále zažíval velké bolesti fyzické i duševní a viděl mnoho utrpení kolem sebe. A i když jsem prožíval štěstí a radost, nedovedl jsem si tento stav udržet a stejně tak jsem to pozoroval na svém okolí.

První skutečné úspěchy

Jan rychlík se ženou

V roce 2007 jsme s mojí krásnou ženou Alenkou založili ŠKOLU OSOBNÍ TRANSFORMACE. Založili jsme ji hlavně proto, že byl zájem a taky proto, abychom byli schopni pracovat systematicky a dlouhodobě s lidmi, sledovat jejich pokrok a tak vidět účinnost jednotlivých přístupů. A případně mít tu možnost provádět korekce, sledovat vynořující se omezení a bloky a celkově vést člověka ke svobodě. A to se daří.  ŠOT existuje již deset let a ročně se jí účastní  cca 50 účastníků. Je to dynamický a osvěžující prostor plný neuvěřitelných zážitků přesahujících chápaní. Jsme jí všichni pohlcení a nadšeni.

V té době se taky začalo pomalu vynořovat poznání o vlivu kolektivního VĚDOMÍ  a jeho úrovních a zároveň jsem se dostal do kontaktu a prožitku s Hvězdami. Bylo a stále to je fantastický, zní to jako sci-fi, ale je to realita. Vznikly HVĚZDNÉ ESENCE©. Bylo mi 45 let a poslední esenci jsem dostal v čas svého narození roku 2009. Tato zkušenost se stále prohlubuje. Nyní toto poznání předávám dalším zájemcům. Jsme fascinováni  novým pochopením našich možností.

V roce  2010 jsem vyvinul  a uvedl ve známost metodu Aktivní konstelace©. V roce 2012 jsem začal rozvíjet tzv. Energetické konstelace – Léčení Přítomností© a Energetické přenosy©. Konstelace k intenzivnímu vnitřnímu posunu, uzdravení, iniciaci, vhledům a pro porozumění.

 

Neuvěřitelná událost mě i všechny účastníky potkala v roce 2014, kdy se objevila ve ŠKOLE OSOBNÍ TRANSFORMACE  v Bratislavské skupině energie Nejvyššího ( Božského )zdraví©. Během setkání jsme ji používali k harmonizování a léčení všech účastníků ŠOT a nakonec mi byla předána schopnost a znalost jak ji předávat ostatním k jejich trvalému používání. V té době jsem doslova klečel na kolenou a plakal štěstím. Děkuji.

 

V osobním životě se mi plní sny, touhy a záměry, které jsem si kdy dal. Bolest ustala a s  mojí krásnou Alenkou jsme se přestěhovali do  domu na Šumavě, do lůna lesa, vody a živoucí  přírody. Narodil se nám zde syn Sebastián a já pokaždé, když přijedu ze semináře, děkuji vesmíru, hvězdám hlubokého nekonečného nebe za požehnání, jež se nám dostává.

Jan rychlík se synem

Co dál?

Měl jsem obrovské štěstí.  Pobýval jsem  v blízkosti Jeho svatosti Dalajlamy. Zažil jsem jeho osobní iniciace srdce.  Byl jsem u Saí Baby  a v ašrámu Šrí Ramana Maharišiho u Arunáčaly  a  nejvíce jsem pobýval na Univerzitě Jednoty v Golden city u avatárů Sri Ammy a Bhagavana. Jimi jsem  byl  přijat  za žáka a mám jejich osobní požehnání. Všem mým učitelům a mistrům jsem neskonale vděčný a hluboce se před nimi klaním.

Ale moji největší touhou je iniciovat, předávat poznání a vše, co znám co nejvíce lidem. Říkám si, není to jednoznačné řešení, není to rychlé řešení našich problému, ale je trvalé, rozvíjející se  a uzdravuje v každém ohledu. To, co předávám, je přístup a spojení.

Jednou v meditaci jsem si uvědomil, že pouze kontrolou a sebeovládáním ztrácím svůj život. Tedy,  že mě to vlastně vyčerpává. Jediná možnost je pustit se po proudu.  Přijmout život a vše jak je a rozvinout jej. To postupně realizuji posledních 25 let a Vám mohu nabídnout to, na co jsem zatím přišel. Nebude to nic, co by jste neznali. Ale jednoznačně to přehlížíte. A tak se Vám nedaří, tak jak cítíte, že by se Vám dařit mělo.

A že to nepomáhá jen mě, o tom Vám může vyprávět dnes již mnoho lidí.

Co vám mohu nabídnout?

To nejlepší, na co jsem zatím přišel a kam jsem došel. Nezdá se mi to složité. A taky není. Jen to chce trochu pozornosti, kázně a hlavně, pevný a silný záměr. Záměr který rozpouští naše nevědomé zdi.  Jak zní?

Já jsem zdravý, úspěšný a šťastný.

Já jsem Přítomnost a Jednota.

 Já jsem Láska.

Že to nechápeš? Nevadí přijď, zažiješ a pochopíš.

Absolvované kurzy a výcviky ing. Jan Rychlík:

 • Roční divadelní dílna zaměřena na pohybové divadlo a na  divadlo na ulici –   Peter    Scherhaufer, Luděk Richter  ( Ostrava, 1987 )
 • Teatr Děrevo – tanec Butó workshop (Praha 1991)
 • Silvova metoda kontroly mysli – extra sensory perception (Plzeň,1997)
 • Meditace (Mahabodhi Mahavihara Templ, Bodhgaya – Indie 1999/2000 )
 • Učení Buddhismu – Jeho Svatost Dalai Lama (Bodghaya – Indie 1999 )
 • REIKI zasvěcení na Mistr Reiki –W. Palan (1998 – 2000 Plzeň , 80 hod)
 • semináře a zasvěcení, meditace a kurzy na předávání učení Hovory o Já jsem – Palan (1998 – 2001), Sri Amma a Bhagavan (2006)
 • Půsty a jógou pro zdraví, Vědomé jedění, Jóga – Leszek Mioduchowski, Václav a Marie Hoškovi ( Plzeň  2001- 06 )
 • Holotropní dýchání – Lída Chrášťanská, Stanislav Kudrle (2001 – 2006 )
 • Meditace – Jiří Vacek (Morávka 2003 )
 • Deseti denní kurz – Oneness univerzity (Chennai, Indie 2004)
 • výcvik v regresní metodě SAMSKARA SHUDHI Oneness Univerzity ( Chennai 2004)
 • 21 denní proces – Oneness Univerzity Indie ( Chennai 2004)
 • Výcvik rodinné konstelace, Jan Bílý ( Praha 2006)
 • Prohlubovací proces Oneness Univerzity Indie  (Chennai 2006 )
 • Certifikovaný Oneness instructors training –   Oneness Univerzity Indie (Chennai 2009 )
 • Oneness depening trainer cours – Oneness Univerzity Indie (Chennai 2010 )
 • Journey into supreme lihgt – Oneness Univezity Indie ( Chennai 2016 )

Pin It on Pinterest

Share This