Načítám Akce

Ohňový rituál Amavasya Pithru yagya 5. 7. – rituál na dálku

Do začátku akce zbývá

00

Dny

:

00

Hodiny

:

00

Minuty

:

00

Vteřiny

Popis akce

Ohňový rituál Amavasya Pithru yagya 5. 7. – rituál na dálku

Po návratu z Indie (březen 2023) a po konzultaci s Brahmány, přicházím s naprosto novým programem pro ty z Vás kteří vnímáte, že když se otočíte do pole předchozích generací a předků svého rodu cítíte napětí, neklid,  bolest. A případně se tam ani nemusíte otáčet a vnímáte ve svém životě bolest, chaos, necitlivost, nedostatek sebedůvěry a podpory a různé druhy sebeomezujících pocitů . A váš osobní, rodinný, kariérní život,  zdraví či partnerství, výchova dětí neprobíhá v klidu a míru a tedy nejste se svým životem spokojení.  Tak pak Amavasya yagya je pro vás řešení k postupnému získání klidu, jistoty a zdraví a hojnosti v různých oblastech života.

V následném čase tedy budu organizovat v dny Amavasya Pithru yagya. Podmínky účasti jsou trochu jiné než obvykle, tak si je prosím pečlivě přečtěte na konci textu a nebo se zúčastněte či poslechněte přípravu. To co je důležité, že se pravidelně budou tyto uzdravovací yagya opakovat každý měsíc a vy se můžete dle potřeby přihlásit a účastnit se.

 Amavasya Pithru yagya s Tarpanam proběhne  5. 7.  2024   ve 00.30 hod. 

Záznam z Informačního setkání z neděle 12. 3. 2023  na  zoom. us

Mantra pro obřad : Óm Pithru devaya namaha, Óm Surya Narayanaya namahá, Óm  Lakshmi Narayanaya namahá, (108x)   (vyslovujeme : Óm Pitrů dévaja namahá, óm Sůryá nárájaná je namahá, óm srí lakšmí nárájaná je namahá )

Význam Amavasya  (v sanskrtu znamená „den nového měsíce“)

V indické kultuře, má den a noc Amavasya velký význam. V tento den se kvůli astrologickému významu novoluní provádí řada důležitých rituálů. Jedná se o jakési časové okno v kterém je otevřena Pithru loka a naši zemřelí ,,přichází“ a ocitají se s námi v bližším spojení. Tedy všechny modlitby za jejich osvobození včetně tarpanam a jejich požehnání jsou silnější, účinnější a my takto můžeme mírnit až rozpouštět svou předurčenost ,, osudovost“ neboli karmu. Je to den, který je příznivý pro vzdání úcty našim předkům, zvláště zesnulým rodičům.  V tento den by lidé postižení  Pitra dosha neboli karmou svých předků měli provést všechny potřebné rituály, aby se jí zbavili. Tedy je ověřenou zkušeností, že půst a darování na těchto důležitých datech Amavasya může člověku velmi pomoci zbavit se všech minulých hříchů a dosáhnout všeho, po čem touží. Vzdávat v tento den úctu svým předkům je také velmi příznivé a výrazně vám pomůže získat jejich požehnání.

Amavasya ( neboli Nov) je den v měsíci, kdy není na obloze vidět měsíc( je zcela skrytý).  Měsíce v hinduistickém kalendáři se počítají podle fází měsíce. Podle hinduistického kalendáře rozdělují fáze měsíce měsíc na dvě části, a to Shukla Paksha a Krishna Paksha. Obě Pakša se skládají z patnácti dnů. Na konci každého období je měsíc buď zcela viditelný, tj. Purnima (úplněk), nebo zcela skrytý, tj. Amavasya (nov). Období mezi Purnimou a Amavasya je známé jako Krishna Paksha ( měsíc ubývá) a patnáct dní mezi Amavasya a Purnima se nazývá Shukla Paksha ( měsíc přibývá).

Metoda půstu a uctívání v den Amavasya praktikovaná v Indii

 1. Probuďte se brzy ráno a před východem slunce se vykoupejte nejlépe v řece, potoce nebo jezeře.
 2. Po koupeli uctívejte božskou energii ŠIVI nebo VIŠNUA.
 3. Recitujte Výše uvedenou mantru.
 4. Slibte si, že budete celý den dodržovat půst. I když se doporučuje nejíst vůbec nic, pokud není možné dodržet tak přísný půst, můžete mít během dne šťávy, mléko a ovoce.
 5. Večer přerušte půst.
 6. Darujte nějaké jídlo, oblečení a další potřeby potřebným.

Dharma (řád) vyjádřená v posvátných textech předepisuje uctíváni našich předků denně, když jsou naživu, a také když odcházejí z tohoto světa. Když opustí tento svět, stane se povinností jejich potomků každodenní uctívání jejich zesnulých duší.

Pitru Yagna ( posvátný obřad předkům) je jednou z nejlepších a nejstarších tradic védské filozofie, která se dodržuje od věků. PITRU YAGNA je jednou z pěti velkých obětí (Pancha MahaYagnas)respektujících řád života.  Ve védské kultuře je status rodičů považován za rovnocenný s  bohy (Devatas).

Matru Devo Bhava (Matka )     Pitru Devo Bhava(otec)      Aachaarya Devo Bhava (Guru)   Atithi Devo Bhava (host)

Uctívání těchto čtyř kategorií má v řádu světa( dharmě )nejvyšší význam a důležitost. Mezi těmito čtyřmi dosáhli Matru (Matka) a Pitru (Otec) Aachaarya (Guru) větší důležitosti, protože jsou to lidé, kteří jsou zodpovědní za naše narození, kulturu (samskaru) a existenci. Jsou to ti, kdo přispěli k našemu blahobytu a růstu. Jsou to naši přátelé, filozofové a průvodci, jsou to naši učitelé a naše vzory. Mata-Pitru seva (sloužit rodičům), když jsou naživu a provádění Pitru Yagnu a Tarpanam po jejich odchodu, byla předepsána jako nejlepší způsob, jak se vykoupit z Pitru Runa (dluhu, neboli toho co jsme dostali darem od nich).

Věří se, že opuštěné duše, pro které se tyto rituály neprovádějí, budou bezcílně putovat po Zemi a projevují se  ve formě Pitru dosha, což má za následek otravné, nepříjemné problémy např. utrpení související s manželstvím, potomky, zdravím,  v nedostatku růstu a prosperity, rodinné problémy, neposlušnosti dětí atd. Ze zkušenosti se ví, že provádění posvátných obřadů předkům je lékem na Pitru dosha.

Platí jednoduché poznání, že pokud jsou šťastní naši předkové jsme šťastný i my sami. Pitru yagya pomáhá  osvobodit naše předky s nižších dimenzí v kterých po smrti uvízli díky nevhodně vedenému životu, trápení a bolesti, která přerostla až za smrt. Díky tomuto naše životy mohou být naplněny bolestí, neštěstím a nepochopením, smutkem, nedostatkem atd. .

I když máme představu, že žijeme jen svůj život a můžeme konat, jak my sami chceme, tak na vnitřní úrovni,  tedy v pocitovém a emočním, mentálním vnitřním světě, jsme často zajatci bolesti a strádání našich předků. Pokud tedy pomůžeme modlitbou a obřady našim předkům pak pomáháme sami sobě, spojujeme se v liniích našich rodů a energie jejich požehnání a podpory k nám může volně proudit. Náš život pak začíná probíhat v lehkosti a klidu a daří se nám ve všech oblastech života (zdravotní, finanční, ve vztazích, partnerství, rodičovství, v práci i duchovním růstu).

Moje konstelační praxe toto silně potvrzuje, neboť silná většina problému, které řešíme v konstelacích, se ukazuje, že pramení od předchozích generací (cca 88%) a pouze  (6%) z podmíněnosti našich předchozích životů.

Našim předkům dlužíme  obrovskou vděčnost za všechno dobré co jsme dostali a toto je třeba i národ, zem, jazyk, podporu, vzdělání a třeba i jídlo, šaty atd.. Tedy chci říci, že vše co bereme jako samozřejmost je výsledkem jejich často nelehkého života. Když jim pomáháme, od jejich zaklesnutí, pomáháme i sami sobě a dětem tím nejpřirozenějším a nejzákladnějším způsobem. Ignorování předků  je jako ignorovat vlastní existenci.

Osvobození a uctění našich předků je tedy zásadní pro náš život. Pro naše štěstí, zdraví i probuzení a duchovní osvobození. Jsme karmicky i geneticky propojení. Naše tělo, inteligence, zdraví i bohatství je propojeno s nimi a je jejich darem našemu životu i našim potomkům. Naše mysl, tělo a duše souvisí s našimi předky a velmi ovlivňují naše myšlení a touhy z naší rodové linie z doby před 7 generacemi. Provedení těchto 10000 let starých rituálu může uvolnit emoční bolest ve vás a může pomoci při uklidnění jejich duší.

Jako děti jsme vždy dostávali. A my jako děti jsme bez rozpaků a přirozeně brali.  Během života se tato role přirozeně mění a  my  začínáme dávat druhým. Vyrostli jsme, protože nám  rodiče dávali. Nyní, se za naše rodiče můžeme modlit, provádět yagya  a obětovat jim jídlo a potravu (Tarpanam) a tak můžeme částečně splatit to co jsme dostali. Prostřednictvím tohoto rituálu dáváme najevo naši úctu, vděčnost, našim opuštěným předkům. Ústní poděkování zůstává pouze jako slova a nepřevádí se do akce. Tím, že se účastníme tohoto rituálu, provádíme akce – trávíme nějaký čas pro ostatní, utrácíme za ně nějaké peníze a zpíváme mantry. Proto se očistíme a vytváříme pozitivní vibrace. Lidé, kteří zemřeli, se tak mohou znovu narodit nebo dosáhnout Osvobození-mókši.

Tarpanam nebo Shradha je formální rituál, který lidé provádějí svým zesnulým předkům nebo členům rodiny, aby pomohli při přechodu duše do nebe nebo při příštím narození. Výhodou účasti na rituálech Shradha a Tarpanam jsou požehnání, která nakonec přináší celé rodině. Tento životně důležitý rituál působí na DNA vaší duše a čistí vaše karmické účinky.

Praxe nabízení Tarpanamu se v Indii dodržuje již tisíce let a obvykle ji sponzoruje rodinný příslušník nebo blízký přítel.

Shradha je nejdůležitější rituál posledního rituálu prováděný do 15 dnů po smrti a lze jej provádět každý den novoluní. Indičtí astrologové a brahmíni doporučují určité dny, které jsou velmi příznivé pro provedení tohoto rituálu předků, aby pomohli našim předkům dosáhnout vnitřního míru a pokračovat dále k posmrtnému životu nebo spáse.

 • První den védského nového roku
 • První den védského letního slunovratu
 • První novoluní po védském letním slunovratu
 • První den védského zimního slunovratu (také známého jako Pongal)
 • První novoluní po védském zimním slunovratu

Védské podklady a další informace naleznete u Pithru yagya ( klikni zde )

Podmínky účasti na Amavasya yagya

Pro uskutečnění obřadu bude potřeba mi zaslat vaší fotografii a fotografie vašich předků, případně zemřelých sester, bratrů, bratranců, strýců a tet a dále každého koho považujete za důležité zahrnout do vaší modlitby za požehnání a poskytnutí úlevy a osvobození se od tíhy, uvíznutí či připoutání k bolesti, která nedovoluji konkrétní duši odejít do míst klidu a lásky, do míst smíření. Součástí této skupiny, obřadu mohou být i  rodinní mazlíčci ( psy kočky, koně atd.) . Za každého takto jmenovaného potřebujeme  k provedení  obřadu  fotografii, jména a data narození, příp. úmrtí. Max.  počet  je 64. Toto pak bude zasláno do Indie brahmánům. Vy sami se bude modlit a zpívat výše uvedenou mantru svým předkům doma. K tomu Vám poslouží jako podklad  vámi připravený rozšířený rodový strom.

Rozšířený rodový strom vašich předku za které se modlíte znamená v podstatě strom v kterém zařadíte jednotlivé přihlášené do obřadu do konkrétního času a ,,místa“ kde prožívali život. Tzn. umístíte jej do řádu života. Protože v tomto obřadu se modlíme za různé  duše, za naše předky, ale i za lidi z rodiny kteří měli pohnutý a často i těžký osud, případně zemřeli násilně bude trochu složitější strom nakreslit. Ale je vždy dobré a prospěšné tyto věci v sobě uspořádat. Zvláště je důležité modlit se za všechny vyloučené z rodiny, neuznané, ponižované, zabité a potracené. Někdy je těžké si přiznat a obrátit se k těmto lidem. O to více je to důležité. Největší neřád, tedy nemoci, psychické poruchy atd.  způsobuje právě vyloučení, ignorace nebo nevšímavost k těm, kteří k nám patří v dobrém i ve zlém.

Pokud neznáte jejich data ani jména vytvořte kroužek a do něho napište např. Můj jediný Pradědeček otec mého dědy, dědy mého otce. Více méně pozice je dána pozicí ve stromě rodu, ale takto je onen předek velice pečlivě definován. Ale snažte se v průběhu času tyto informace o předcích získat. Tedy jméno, příjmení, datum narozen a úmrtí a případně foto. Na vrcholu stromu budete samozřejmě vy.

Jak bude ohňový rituál probíhat?

Ceremonie bude probíhat  v 00.05 našeho času v níže uvedený den. V Indii se bude skupina Brahmánů modlit a postupně během cca 2-3 hod rituálu spalovat obětiny( byliny, kůry, vonné silice, květiny, ghí atd.)  v posvátném ceremoniálním ohni  a modlit se za všechny přihlášené Následně bude prováděn tarpanam. Na vás pak bude meditovat a modlit se k danému tématu. A předříkat s pozorností posvátnou mantru, která je zde uvedena, případně  vám bude zaslána nebo jinak sdělena. Nicméně pokud to nezvládnete v daný čas, je možno provést toto následný den v příhodný čas.  

Tarpanam je také možné provést si doma sám.. to znamená, že součástí vašeho meditačního obřadu bude pohoštění, které poskytnete na uctění památky předků – na oltář. V Indii jej Brahmáni budou vykonávat automaticky k vašemu obřadu.  Za jídlo můžete použít to co měli Vaši předci rádi (např. kaši, ovoce, zrnka obilnin, mléko, máslo) Obětina se pak nabízí ptákům.

Rituál působí jako střednědobé zasvěcení do dané energie na dálku. Je možno ji znova vyvolávat a prohlubovat spojení s ní. Tím vyvolávat její  požehnání a prospěšné účinky do svého života.

Následně vám budou zaslány fotografie z ceremonie zvané Yagya přes aplikaci WhatsApp, kde je vytvořena skupina. Jsou zde sdíleny instrukce, podpůrné informace a sdílení účastníků, naše zážitky.

Jedná se o mimořádnou možnost a příležitost zažít sílu védské ceremonie, modlitby a tak povzbudit a vést svůj život do pocitu bohatství štěstí a klidu. Musím ještě podotknout, že cena je mimořádně příznivá a jedná se o kolektivní ceremonii. Tak tedy  neváhejte a přihlaste se.

Pro přihlášení budu potřebovat zaslat výše uvedené údaje a platbu. 

Cena za obřad který je vykonáván včetně tarpanam  je 1200,- Kč / 46,- euro za tři přihlášené zesnulé  osoby včetně Vás. Za každou další osobu ( zvíře) je příplatek 100 Kč ( 4 euro ) ( tedy jestli chcete do obřadu zahrnout  6 osob  cena je pak 1200 + 300 tedy 1500 Kč,   nebo při platbě  v eurech  46 + 12 = 58 euro ).

kurz eura je 1 euro/ 25 Kč

Platbu  proveďte, prosím, po vyplnění přihlášky obratem na číslo účtu 176920660/0300  majitel účtu Jan Rychlík (do poznámek uveď své příjmení a heslo Amavasya yagya).

V případě platby ze Slovenska je platbu  možno provést na účet FIO bank 2700492340/2010;   ( převod je zpoplatněn obvyklými poplatky pro mezibankovní styk na Slovensku, nejedná se o mezinárodní transakci )   IBAN: CZ9020100000002700492340    BIC kód/SWIFT:  FIOBCZPPXXX   Majiteľ účtu: Jan Rychlik do poznámek uveď své příjmení a heslo Amavasya yagya

Uzávěrka přihlášek pro  Amavasya Pitru Shanti yagya s tarpanam je  1. 7.  2024 v 15.00 hod

Informace o akci

p

Cena

1200Kč

Datum konání

5 července 0:30 - 6 července 10:30

Místo konání

l

Přihláška na akci

Na zadaný email( případně tel.číslo) Vám zašlu potvrzení a případně bližší informace týkající se konání semináře, kurzu či výhradně mnou připravované akce z oblasti osobního rozvoje na kterou se právě přihlašujete. Případně jej použiji pro uskutečnění nezbytné korespondence při odpovědích a požadavcích kladených Vaší osobou. Vaše osobní údaje budu zpracovávat dle Zásad ochrany osobních údajů uveřejněných na těchto webových stránkách. Odesláním formuláře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů
Pokud máte zájem dostávat další sdělení o aktivitách a novinkách mnou (Jan Rychlík) připravovaných akcích můžete si je zaškrtnout v dolním políčku.

Pin It on Pinterest

Share This