Načítám Akce

Ohňový rituál Dattatreya yagya 2.4. – rituál na dálku

Do začátku akce zbývá

00

Dny

:

00

Hodiny

:

00

Minuty

:

00

Vteřiny

Popis akce

  • akce již proběhla.

Ohňový rituál Dattatreya yagya 2.4. – rituál na dálku

Tato yagya proběhne 2.4. 2024 ve 00.05 hod. Více info. o organizaci v závěru textu.

Příprava z 16. 12. 2021

 Mantra pro obřad( zpívat, odříkat nebo recitovat 27x ,54x  nebo 108x ) :  Óm  Guru Brahma Gurur Vishnu Gurur devo Maheshwaraha Gurur Shakshath parabrahma thasmai sri gurave namaha. ( vyslovujeme: Óm gurůr Brahma, gurůr Višnů gurur dévo mahešvaraha gurůr sšákšá prabrahma thašmaí srí guravé namahá)

Dattatreya yagya

Lord Dattatreya nebo Lord Shri Guru Datta je ten, o kterém se věří, že je inkarnací tří velkých bohů v jednom, trojice Pána Brahmy, Višnua a Šivy. Je uctíván jako Univerzální Guru a má nejvyšší znalosti a moudrost. Lord Dattatreya se narodil jako syn mudrce Atriho a Anusuyi. Pán Brahma, Višnu a Šiva  jim dali požehnání, že se narodí jako jejich syn. Obvykle je Lord Dattatreya zobrazován se třemi tvářemi symbolizujícími Pána Brahmu, Višnua a Šivu. Má 6 rukou, kolem něj pobíhají čtyři psi symbolizující čtyři Védy( posvátné zdroje poznání), přičemž Ulita představuje věčný zvuk AUM. Kráva vedle něj představuje Matku Zemi a Dharmu a trojzubec symbolizující překročení tří Gun.

Legenda o Dattatreyovi  Jméno Dattatreya je kombinací dvou slov Datta a Atri, kde Datta znamená Dárce a Atri znamená Mudrc Atri. Lord Dattatreya je považován za gurua, který získal osvícení pozorováním svého okolí. Existují různé různé legendy o narození o Dattatreyi. Podle Šrímad Bhagavadgíty si Atri rishi přál dobro světa a chtěl mít syna. Podle starověkých textů prováděl mudrc Atri přísné pokání, aby měl syna. Dále si také přál, aby jeho syn dosáhl a udržoval světový řád. V důsledku toho se sám Pán, který slíbil splnit jeho přání, narodil jako syn mudrce Atriho a Anasuyi.

Výhody Dattatreya yagya

– Provedení tohoto rituálu přináší božskou milost a požehnání této výše popsané trinity energií.
– Uctívání této božské energie dává moudrost a znalosti.
– Tento rituál  lze také provádět pro zdraví, bohatství, úspěch a prosperitu.
– Provedení tohoto rituálu je prospěšné pro duchovní povznesení.
– Zpívání Dattatreya Mantra je jistý způsob, jak uniknout neblahým účinkům Pitru dosh v našich životech.

Dattatreya, Datta nebo Dattaguru , je  (mnich) jeden z pánů jógy , uctívaný jako hinduistický bůh . Je považovaným za avatara ( božské projevení ) tří hinduistických bohů Brahma ,Višnu a Šiva , společně známí jako Trimurti . Je mu věnováno několik upanišad , stejně jako texty tradice védánty – jógy v hinduismu. Jeden z nejdůležitějších textů hinduismu, jmenovitě Avadhuta Gita (doslova „píseň svobodné duše“) je připisován Dattatreyovi.  Postupem času Dattatreya inspiroval mnoho klášterních hnutí v šaivismu, vaišnavismu a šaktismu, zejména v oblasti Indie, jižní Indie, Gudžarátu, Madhjapradéše, Rádžasthánu a himálajských oblastí, kde byla silná šivovská tradice. Jeho zaujatost prostým životem, laskavost ke všem, sdílení svých znalostí a smyslu života na svých cestách je s úctou zmíněna v básních Tukarama, světce-básníka hnutí Bhakti.

Dattatreya je ctěn jako Adi-Guru (první učitel) v Adinath sampradāyi z Nathas, první „pán jógy“ s mistrovstvím Tantra (technik), ačkoli většina tradic a učenců považují Adi Nath za epiteton Pána Šivy.

Je typicky zobrazen se třemi hlavami a šesti rukama, po jedné hlavě pro Brahmu , Višnua a Šivu, kteří představují Trimurti , 3 hlavní bohy v hinduismu, a jeden pár rukou držící symbolické předměty spojené s každým tyto bohy: japamala a vody hrnce Brahma, ulity a diskem Vishnu, trojzubcem a buben Šivy. Je typicky oblečený jako prostý mnich, který se nachází v lese nebo divočině, což naznačuje jeho zřeknutí se světských statků a snahu o meditativní jogínský životní styl. Na obrazech a některých velkých řezbách je obklopen čtyřmi psy a krávou, Čtyři psi představují védy jako důvěryhodné přátele, společnost a strážce do každého počasí, zatímco kráva je metaforou pro matku Zemi, která tiše a vždy poskytuje potravu, matku Zemi, která vyživuje všechny živé bytosti.

Každoroční festival v měsíci hinduistického kalendáře Mārgaśīrṣa (listopad/prosinec) ctí Dattatreyu a nazývá se Datta Jayanti.

Podle Puranas , se narodil v indickém poustevně védskému rishi (jednomu ze sedmi  velkých  mudrců který se zásadně podílel na vzniku  Rigvedy) Atrimu  a jeho ženě  Anasuya a předpokládá  se, že žili v Mahur , Nanded District, Maharashtra.

Když Atri dostal od božského hlasu pokyn k pokání, Atri ochotně souhlasil a učinil  přísné pokání. Potěšeni jeho oddaností a modlitbami se před ním objevila hinduistická trojice, jmenovitě Brahma , Višnu a Šiva a nabídla mu dobrodiní.Požádal je aby se mu všichni tři narodili. Všichni tři se pak inkarnovali v Dattatreyovi .

Dattatreya je v Mahabharatě je popsán jako výjimečný Rishi (mudrc) s mimořádnými vhledy a znalostmi, který je uctíván a povýšen na gurua a avatára Dattatreya v těchto textech je popsán jako ten, jež se zřekl světa a opustil svůj domov v raném věku, aby vedl mnišský život.

Mladý Dattatreya je v hinduistických textech známý jako ten, kdo začal s ničím a bez učitelů, přesto dosáhl sebeuvědomění tím, že pozoroval přírodu během svých sannyasiských toulek a zacházel s těmito přirozenými pozorováními jako se svými dvaceti čtyřmi učiteli.  Tato legenda je symbolem hinduistické víry, zejména mezi umělci a jogíny , že nápady, učení a praktiky pocházejí ze všech zdrojů a že vlastní úsilí je prostředkem k učení.

Své poznání shrnul Dattatreya do 24 pravidel pro realizaci života v dharmě. 24 pravidel pro osvícení

Kromě toho, rozvinutí ikony Dattātreya ilustruje vývoj jógy jako syntetického a inkluzívního souboru ideologií a praktik.  Dattātreya je  jogín , jehož charakter a učení se rozvíjejí sběrem různých květů jógy. Pro všechny náboženské skupiny, které mají tendenci zahrnovat myšlenky, praktiky a učení z oceánu tradic, je Dattātreya skutečně paradigmatem.

Dattatreyovo jméno se objevuje v seznamech starověkých hinduistických mnichů uctívaných pro své poznatky o odříkání, jsou Jabala Upanishad , Naradaparivrajaka Upanishad , Bhikshuka Upanishad a Yajnavalkya Upanishad. Z nich je jeho zmínka v Jabala Upanishad chronologicky významná, protože tento starověký text je datován k dokončení mezi 3. stoletím před naším letopočtem a 3. stoletím našeho letopočtu.

Vždy se učte, hledači skutečné podstaty světa jsou povzneseni svým vlastním úsilím v tomto světě. Já je neomylným průvodcem sebe sama. Přímým vnímáním a analogií lze dospět ke své spáse. Dattatreya, Bhagavata Purana XI.7.19

Text byl vytvořen za použití znalostí z Wikipedie. Některé odkazy vás tedy na ní dovedou.

 

Jak bude ohňový rituál probíhat?

Ceremonie bude probíhat  v 00.05 našeho času v níže uvedený den. V Indii se bude skupina Brahmánů modlit a postupně během cca 2-3 hod rituálu spalovat obětiny( byliny, kůry, vonné silice, květiny, ghí atd.)  v posvátném ceremoniálním ohni  a modlit se za všechny přihlášené. Na vás pak bude meditovat a modlit se k danému tématu. A předříkat s pozorností posvátnou mantru, která je zde uvedena, případně  vám bude zaslána nebo jinak sdělena. Nicméně pokud to nezvládnete v daný čas, je možno provést toto následný den v příhodný čas.  

Rituál působí jako střednědobé zasvěcení do dané energie na dálku. Je možno ji znova vyvolávat a prohlubovat spojení s ní. Tím vyvolávat její  požehnání a prospěšné účinky do svého života.

Následně vám budou zaslány fotografie z ceremonie zvané Yagya přes aplikaci WhatsApp, kde je vytvořena skupina. Jsou zde sdíleny instrukce, podpůrné informace a sdílení účastníků, naše zážitky.

Jedná se o mimořádnou možnost a příležitost zažít sílu védské ceremonie, modlitby a tak povzbudit a vést svůj život do pocitu bohatství štěstí a klidu. Musím ještě podotknout, že cena je mimořádně příznivá a jedná se o kolektivní ceremonii. Těším se na Vaši přítomnost a zážitky.

Pro přihlášení budu potřebovat zaslat vaši podobenku, jméno, příjmení, datum narození a zaslat platbu. 

Platbu  1200,-Kč, (46,- Euro) proveďte, prosím, po vyplnění přihlášky obratem na číslo účtu 176920660/0300  majitel účtu Jan Rychlík (do poznámek uveď své jméno,  příjmení a heslo Dattatreya).

V případě platby ze Slovenska je cena 46,- Euro a platbu je možno provést na účet FIO bank 2700492340/2010;   ( převod je zpoplatněn obvyklými poplatky pro mezibankovní styk na Slovensku, nejedná se o mezinárodní transakci )   IBAN: CZ9020100000002700492340    BIC kód/SWIFT:  FIOBCZPPXXX   Majiteľ účtu: Jan Rychlik Do poznámek uveď své jméno,  příjmení a heslo aygnya.

Uzávěrka přihlášek je 30. 3. 2024 v 17.00 hod. 

Informace o akci

p

Cena

1100Kč

Datum konání

2 dubna 0:05 - 3 dubna 23:55

Místo konání

l

Přihláška na akci

Na zadaný email( případně tel.číslo) Vám zašlu potvrzení a případně bližší informace týkající se konání semináře, kurzu či výhradně mnou připravované akce z oblasti osobního rozvoje na kterou se právě přihlašujete. Případně jej použiji pro uskutečnění nezbytné korespondence při odpovědích a požadavcích kladených Vaší osobou. Vaše osobní údaje budu zpracovávat dle Zásad ochrany osobních údajů uveřejněných na těchto webových stránkách. Odesláním formuláře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů
Pokud máte zájem dostávat další sdělení o aktivitách a novinkách mnou (Jan Rychlík) připravovaných akcích můžete si je zaškrtnout v dolním políčku.

Pin It on Pinterest

Share This