Načítám Akce

DUŠE A TĚLO – yagya a ayurveda v Indii 16.1. – 3.2. 2025

Do začátku akce zbývá

00

Dny

:

00

Hodiny

:

00

Minuty

:

00

Vteřiny

Popis akce

  • akce již proběhla.

DUŠE A TĚLO – yagya a ayurveda v Indii 16.1. – 3.2. 2025

Relaxační a ozdravný pobyt s VÉDSKÉ OHŇOVÉ RITUÁLY vedené bráhmany, iniciacemi v chrámech,  konstelacemi a meditacemi  AYURVEDICKÉ PROCEDURY u moře v Indii.

 Což v zásadě představuje:  7 dni s bráhmany a léčivými konstelace  a 7 dní v ayurvedickém centru v Kerale vedené týmem Ayurvedického lékaře.

7 denní program vedený bráhmany a mnou (5 tematicky ucelených Ohňových rituálů yagya,  3x pooja v chrámu,  2x védské učení,   1x karmické čtení,  7 konstelačních setkání, 7 večerních meditací) a následně 7 dnů procedury a masáže v Ayurvedickém centru v Kerale.

Informační schůzka proběhne na zoom.us  28. 2. 2024 přihlašovací údaje zašlu po přihlášení. 

Zveme vás na relaxační pobyt plný ohňových rituálu a védského poznání, meditací a Iniciačních konstelací v malé rybářské vesničce Mamalapuram v Indii vzdálené 60 km od Čenaje. Budeme ubytováni v hotelu na jehož střeše budou pro nás konány starobylé védské ohňové rituály nazývané yagya. Ty budou vést místní brahmáni (kněží ) z místních chrámů. Součástí programu bude i nahlížení za oponu skrze Iniciační konstelace, které nám pomůžou odblokovat různá osobní nepochopení a zmatení na cestě k poznání naší podstaty i toho co právě budeme zažívat. Vše bude doplněno malými přednáškami a návštěvami malých (neturistických) chrámů v okolí, v kterých nás opět budou provázet, vysvětlovat a předávat poznání  brahmáni. V závěru dne ve vlahém večeru a za zvuku příboje moře budeme meditovat a uspořádáme v našem nitru vše co jsme během dne zažili. Po týdenním pobytu se přesuneme letecky do  Keraly  kde bude na našem těle ,,pracovat“ ayurvedický lékař se svým týmem. Znamená to, že každý ze  sedmi dnů se indivuálně dle potřeby zúčastníme  asi tak 1.45 hod dlouhé procedury ( masáže, teplé zábaly, olejové a léčivé koupele,  širodhara  a jiné ) Během dne a po procedurách  je možno dělat skupinové i individuální  malé výlety do okolí případně jen tak lenošit u moře a pod palmami a vše co si vymyslíme.

Program :  

16.1.. čtvrtek – odlet

17.1. pátek –  přílet, ubytování, relax, seznámení s prostorem, koupání

18.1. sobota – po 12 hodině odjezd do chrámu v Sardas

19.1. neděle – 4.30 Mahaganapathi yagya, 17.00 Iniciační konstelace, 18.00 Védská učení, 20.00 meditace

20.1.pondělí – 4.30  Mahavishnu Danvanthri yagya, 17.00 Iniciační konstelace,  20.00 meditace

21.1.úterý – relax, konzultace, karmické čtení

22.1. středa- 4.30 Lakshmi Kubera yagya, 17.00 Iniciační konstelace  16.00 chrám v Sadras 20.00 meditace

23.1. čtvrtek – 4.30 Navagraha yagya, 14.00 Iniciační konstelace, 18.00 Védská učení, 20.00 meditace

24.1. pátek  4.30  MahaShiva deepam yagya, 14.00 Iniciační konstelace,  20.00 meditace.  závěr

25.1. sobota  –   návštěva chrámu Orlí hnízdo  ( chrám zasvěcený Šivovi – jeden ze silných chrámů postavený v linii Šivovi síly, která teče přes celou Indii)

26.1. neděle  Chennai nákupy.. případně přelet cca1.5 hod do Keraly Thiruvanantapuram- Kovalam.

27.1.  — 2. 2.  Ayurvedické léčivé procedury včetně masáží a diagnostiky indickým aurvedickým lékařem a jeho týmem v Kovalam, relax, malé výlety a koupání.

3.2. Odlet následný 4.2. den příjezd

Změna programu vyhrazena .. po domluvě a dle potřeby a možností.

Co Vám setkání v Indii přinese:

Yagya se starobylý védský rituál praktikovaný a předávaný z generace na generaci po několik tisíciletí v linii rodů bráhmanů ( indická kasta kněží). Působí na podvědomé, tak i vědomé úrovni a je schopen rozpouštět a uvolňovat energetické, emocionální, pocitové, mentální a jiné náboje, které si sebou neseme jako zátěž. Ty silným a zásadním způsobem formují náš život. V zásadě se jedná o zátěž, která je tímto ohňovým obřadem rozpouštěná.  Fyzické zdraví, klid a vnitřní mír a následně uspořádaný život, bohatství a hojnost je v zásadě  projev zdraví a  nepřítomnosti této zátěže. Jinými slovy jsme schopni naslouchat sobě i druhým a zvažovat možnosti, které život přináší.  A naopak, nemoc,  neklid, stres, emocemi nabitý život ( strach, hněv, závist, toužení, ignorace, zlost, kritika atd.) silná myšlenková aktivita, pochybnosti či nezájem a únava jsou právě znakem výše jmenované zátěže a všeobecně jsou označeny jako nemoc. Proces, který jsme pro Vás spolu s bráhmany připravili Vás tedy bude uzdravovat a toto Vám postupně přinese nárůst síly, vitality, klidu a radosti. Vše doplněné Iniciační konstelací, návštěvami silných vibračních chrámů, védským poznáním a meditací Vám přinese nejen uzdravující aktivitu na podvědomé a vědomé úrovni, ale i poznání a v závěru i zlepšení zdraví, nárůst vnitřní poznání a celkově nárůst kvality života.

Ayurvéda je ucelený holistický systém, který má odlišný přístup k léčení než západní medicína. Nerozlišuje mezi prevencí a léčením. Bere v úvahu vše, co člověka ovlivňuje: životní prostředí, zdravá strava, pohyb, duševní i duchovní život. To vše pomáhá na cestě k dosažení vnitřní rovnováhy. Tento druh léčení je v Indii stále živý, rozvíjeny a právě Kerala je místem tradičním a celosvětově známým.

Mamalapuram je malá  klidná rybářská vesnička na pobřeží moře s obrovskou historií bývalého  královského města. Najdou se zde starobylé památky a chrámy, teplé moře s dlouhými písčitými plážemi, spousty ovoce a příjemné posezení na střeše restaurací a mnoho jiného. V současnosti se jedná o turistické místo plné hotelů a hotýlků, obchůdků s klidným duchovním životem. Lidé jsou zde příjemní a přátelští. Zároveň je možno zajet na nákupy i do Čenaje .  Stejně tak je zde možno přebývat  na pláži a užívat levného  slunného komfortu po kterém naše často zmrzlé tělo a duše touží. Tropické podnebí pak vše prohřeje a nasytí a naše práce s ohňovými rituály naplní naši duši světlem.

Kovalam: Malá  přímořská vesnička cca 40 min od hlavního města Keraly.  Moře je na dosah a příjemné tropické podnebí pomůže nejen vašemu tělu, ale i duši.  Týden plný koupání, masáží, odpočinku  a malých výletů , případně večerních meditací povede k hluboké relaxaci a nastartování ozdravných procesů ve vašem těle. Na základě diagnostiky ayurvedického lékaře projdete mnoha procedurami  a  budete si moci zakoupit ayurvedické bylinné léky  ( velice levně) i na pozdější používání doma v Čechách.

Náklady se skládají :

  1. Letenka zpáteční v této chvíli Praha – Chennai cca 21000,-Kč nebo Vídeň – Chennai cca 17000Kč. ( po domluvě zakoupíme individuálně ve stejný den. Nejpozději na konci 6/24, nicméně čím dříve tím lépe.) Je také možno doletět individuálně. (Nicméně při včasném rozhodnutí se dá zakoupit letenka i za 14000 ovšem že ne z Prahy a délka letu často přesahuje více jak 1 den).
  2. e -Vízum cca 500,-Kč
  3. Ubytování je v místním klidném hotelu. Pokoje jsou dvou až třílůžkové, klimatizované, čisté a se samostatnou koupelnou a toaletou, pro náročnější je k dispozici případně apartmán ( bude záležet zda chcete bydlet sami na pokoji a nebo s někým dalším). Cena v této chvíli za dvojlůžkový pokoj je 2000,- Rps (cca 550 Kč / den). Budeme platit na místě.
  4. Kurzovné 1000,- euro zahrnuje 10 x vedený program brahmány ( 5 kolektivních yagya, 2x pooja a malý darshan ve vzdáleném chrámu v Sadras, 2x védické učení a 1x karmické čtení + překlad) a dále Iniciační konstelace a večerní skupinové meditace. Budeme platit předem osobně.
  5. Jídlo : cca 150 – 300 Kč / den dle osobní náročnosti a potřeby. Stravujeme se individuálně v restauracích.
  6. Následný  pobyt  v Ayurvedickém centru v Kovalam.  Hotel 1500 Rps den  a  2500 Rps procedura s masaží / 1.45 hod.  Platba na místě.
  7. 2000 Kč na dopravu z letiště, na letiště a případné přejezdy do jiných míst.

Celkové náklady vidím mezi 60.000 – 70.000,-Kč

Podmínka pro účast je absolvování min. 3 rituálů yagya na dálku a velký zájem se uzdravit a duchovně procitnout.

Počet míst je omezen na 10

Pro zájemce prosím informace nejlépe telefonicky. Uzávěrka přihlášek je 15.3. 2024

Těšíme se na Vaší účast.

Jan s brahmány Chellappou, Balajim  a Chakravarthim a  Dr. D K. Viswanatham

Informace o akci

p

Cena

Datum konání

31 března 0:00 - 1 dubna 23:30

Místo konání

l

Přihláška na akci

Na zadaný email( případně tel.číslo) Vám zašlu potvrzení a případně bližší informace týkající se konání semináře, kurzu či výhradně mnou připravované akce z oblasti osobního rozvoje na kterou se právě přihlašujete. Případně jej použiji pro uskutečnění nezbytné korespondence při odpovědích a požadavcích kladených Vaší osobou. Vaše osobní údaje budu zpracovávat dle Zásad ochrany osobních údajů uveřejněných na těchto webových stránkách. Odesláním formuláře souhlasíte se Zásadami ochrany osobních údajů
Pokud máte zájem dostávat další sdělení o aktivitách a novinkách mnou (Jan Rychlík) připravovaných akcích můžete si je zaškrtnout v dolním políčku.

Pin It on Pinterest

Share This